کد خبر: 52003 A

ستاره نقش اصلی فیلم "پلنگ سیاه" که یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ شد در سن ۴۳ سالگی از دنیا رفت.

ایران آرت: "چادویک بوزمن" بازیگر معروف آمریکایی پس از چهار سال مبارزه با بیماری سرطان در خانه اش واقع در لس آنجلس از دنیا رفت.

به نقل از هالیوود ریپورتر، خانواده او با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام درگذشت این ستاره هالیوودی اعلام کردند که او یک جنگجوی واقعی بود و چندین فیلم از "مارشال" تا "۵ همخون" را در دوران بیماری خود بازی کرد و افتخار کارنامه هنری او، بازی در فیلم "پلنگ سیاه" به عنوان یک بازیگر سیاه پوست بود.

ایسنا نوشت مرگ او همزمان با افرایش اعتراضات به نابرابری اجتماعی در آمریکا و در روز "جکی رابینسون" روی داده است، ستاره بیسبال که علیه تبعیض های نژادی برخواست. "چادویک بوزمن" در فیلم "۴۲" به کارگردانی "برایان هاگلند" در نقش این ستاره ببسبال بازی کرده بود.

او اخیرا در فیلم "۵ همخون" جدیدترین ساخته "اسپایک لی" در نقس یک مبارز آزادی خواه مقابل دوربین رفته بود اما بزرگترین تاثیر فرهنگی "چادویک بوزمن" با بازی در نقش "پلنگ سیاه" رقم خورد. 

 

او اولین بار در سال ۲۰۱۶ در فیلم "کاپیتان آمریکا:، جنگ داخلی" در نقش پلنگ سیاه بازی کرد و دو سال بعد نیز در فیلم "پلنگ سیاه" ساخته "رایان کوگلر" اولین کارگردان سیاه پوست کمپانی مارول بازی کرد و این فیلم با نقش اصلی یک سیاه پوست توانست نقطه عطفی فرهنگی در هالیوود ایجاد کند.

فیلم "پلنگ سیاه" با فروش ۱.۳۴ میلیارد دلاری در رتبه چهاردهم پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما قرار گرفت و بیش از نیمی از فروش خود را از گیشه بین الملل کسب کرد و این تفکر قدیمی در هالیوود که فیلم‌هایی با بازیگر نقش اصلی سیاه پوست در گیشه خارجی موفق نیستند را در هم شکست.

 

هالیوود پلنگ سیاه چادویک بوزمن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین