کد خبر: 52011 A

کارگردان فیلم "تنت" که اخیرا به او لقب "ناجی سینما" را داده‌اند می‌گوید سعی می‌کند مسؤلیت این لقب را نپذیرد.

ایران آرت: پس از ماه‌ها تعطیلی سالن‌های سینما در سراسر دنیا، فیلم "تنت" به کارگردانی "کریستفر نولان" سرانجام اکران شده و چرخ صنعت فیلمسازی را دوباره به حرکت درآورده است. دست کم این تصوری عمومی پیرامون این پروژه‌ی پرخرج و جاسوسی است، چرا که در چند ماه اخیر، گزارش‌های بسیاری در مورد کوشش نولان برای عرضه‌ی فیلم در سالن‌های سینما به جای انتشار مستقیم آن در پلتفرم‌های دیجیتال منتشر شده است. اما خود فیلمساز معتقد نیست که ناجی صنعت سینماست.

به نوشته 30نما، نولان در مصاحبه با سی‌ان‌ای در پاسخ به این پرسش که نظرش در مورد "ناجی سینما" خوانده شدنش و بازگشت مخاطبین به سینما با فیلم "تنت" چیست، سعی می‌کند مسؤلیت این لقب را نپذیرد اما خوشحال است که برادران وارنر فیلم را در مناطقی که شرایط امن‌تری برقرار است اکران کرده.

نولان می‌گوید: "تنها مسؤلیتی که می‌توانم بپذیرم ساختن بهترین فیلمی است که می‌توانم. به نظر من سینما بزرگتر از فیلم هر فیلمسازی است، و مردم کمی مسائل را ساده می‌کنند، به ویژه در زمانه‌ی امروز. من فقط خوشحالم که استودیو می‌تواند فیلم را در مناطقی که سینماهایش بازگشایی شده اکران کند."

او در ادامه اضافه می‌کند:‌ "طبیعتاً، این اکرانی نیست که هنگام تولید فیلم تصور می‌کردیم. اما از طرفی، دنیا نیز با زمانی که فیلم را می‌ساختیم متفاوت شده، و ما نیز مثل بقیه خودمان را با شرایط تطبیق می‌دهیم. بسیار بسیار خوشحالم که مخاطبین در سراسر دنیا موفق شده‌اند به فیلم واکنش نشان دهند، زیرا برای من به عنوان یک فیلمساز، فیلم به اتمام نمی‌رسد تا اینکه مخاطب آن را ببیند و به من بگوید چه ساخته‌ام."

بر روی نولان و فیلم "تنت" فشار زیادی بود تا شرایط را به حالت عادی برگرداند. هرچند او تمایلی به اضافه شدن این توقع از فیلم ندارد، اما افرادی چون "تام کروز" قطعاً از اهمیت و نقش "تنت" در آینده‌ی سینما و پروژه‌های پرخرجش آگاهند. "تنت" در حال حاضر به صورت محدود در آمریکا اکران شده و از آخر هفته‌ی آینده به صورت گسترده‌تر روی پرده می‌رود. 

کریستوفر نولان فیلم تنت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین