کد خبر: 52080 A

هزاران تن از مردم زادگاه چادویک بوزمن که به تازگی در ۴۳ سالگی درگذشت، خواستار این شدند تا مجسمه وی جایگزین مجسمه یادبود کنفدراسیون شود.

ایران آرت: بیش از ۷۹۰۰ تن از مردم آندرسون که شهر زادگاه چادویک بوزمن بازیگر "پلنگ سیاه" است، خواستار این شدند تا مجسمه وی جایگزین یک مجسمه یادبود دوران بردگی شود.

در حالی که بوزمن جمعه پس از ۴ سال مبارزه با سرطان روده درگذشت، بسیاری از هواداران وی در سراسر جهان از شنیدن این خبر دچار شوک شدند.

در این درخواست آمده است: یادبود کنفدراسیون جایش در یک موزه است و ما باور داریم که جامعه باید با هم، برای تجلیل از کسی که از اندرسون بوده کاری بکند. او کسی بود که توانست صنعت سینما را تغییر دهد. او درهای زیادی را به روی سیاه‌پوستان جوان باز کرد و این کار را با ایفای نقش اصلی در فیلم‌هایی چون "پلنگ سیاه" و "مارشال" انجام داد. این خیلی طبیعی است که شهر زادگاه وی کاری برایش انجام دهد و نیازی نیست که جنجالی سیاسی در این باره به راه بیفتد.

به گزارش مهر، شهر اندرسون در کالیفرنیای جنوبی واقع شده و برداشتن بنای یادبود به عنوان یک میراث ایالتی بدون تایید سنای این ایالت غیرممکن است.

این دادخواست خطاب به شهردار، فرماندار و نمایندگان محلی و نمایندگان مجلس نوشته شده و خواسته شده تا ضمن احترام به این بنای یادبود و بدون بی احترامی به آن، به موزه منتقل شود. این دادخواست در حالی ارایه می‌شود که در نقاط مختلف آمریکا به مجسمه‌های یادبود رهبران کنفدارسیون آمریکا به دلیل سابقه نژادپرستی اعتراض می‌شود.

بوزمن سال ۲۰۱۶ متوجه شد که به سرطان دچار شده و با وجود انجام چندین عمل جراحی در این فاصله، به فعالیت‌های سینمایی خود نیز ادامه داد.

منتقدان از بازی وی در فیلم "پلنگ سیاه" به عنوان نقشی چند بعدی یاد کردند که او آن را با حقیقت خودش درآمیخت و نه تنها توانایی هنری خودش را نشان داد بلکه این فیلم را به چیزی نادر و یک قهرمان فرهنگی بدل کرد. تاکید شده که این کار ساده‌ای نبود زیرا این نقش اولین ابرقهرمان در یک مجموعه کتاب کمیک است که بوزمن آن را کاملاً ملموس و زمینی کرد.

 

پلنگ سیاه چادویک بوزمن پلنگ سیاه 2
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین