کد خبر: 52125 A

در نخستین روز از هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز، کیت بلانشت، ستاره سینمای هالیوود به عنوان رئیس هیئت داوران در مراسم فوتوکال حاضر شد.

ایران آرت: هفتادوهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از امروز (چهارشنبه ۱۲ شهریور) تحت تدابیر شدید بهداشتی در جزیره لیدو آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دوره از جشنواره فیلم ونیز که امروز افتتاح شد، اولین رقابت بزرگ سینمایی در سطح بین‌الملل است که از زمان شیوع کرونا تاکنون به صورت حضوری برگزار می‌شود. در این جشنواره ۱۸ فیلم برای تصاحب جایزه شیر طلایی با هم رقابت می‌کنند و سینمادوستان می‌توانند به این بهانه چند روزی کرونا را به فراموشی بسپارند.

ایرنا نوشت، امروز به هنگام پخش فیلم افتتاحیه یعنی پیوندها (Lacci) به کارگردانی دانیله لوکتی فیلمساز ایتالیایی، نیمی از سالن با خبرنگارانی پر شد که دمای بدنشان قبل از ورود چک شده بود.

یک روز قبل از آغاز به کار این جشنواره معتبر، چندین علامت ایمنی قرمزرنگ با مضامینی چون ماسک بزنید، فاصله امن را رعایت کنید و دستانتان را بشویید، در محل برگزاری رویداد نصب شد. صدای دریل‌های کارگرانی که مقدمات لحظه آخری را تدارک می‌دیدند در فضا پیچیده بود و خبرنگاران ماسک پوش دوروبر فرش قرمزی که به تازگی پهن شده بود، پرسه می‌زدند.   

آغاز جشنواره ونیز با پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی

در همین حال آلبرتو باربرا رئیس جشنواره ونیز بدون ماسک، روی فرش قرمز درباره اهمیت فستیوال امسال مصاحبه می‌کرد.

ماه مه امسال (اردیبهشت-خرداد ۹۹) در حالی که جشنواره‌های مهم سینمایی از جمله جشنواره کن تصمیم به لغو این دوره از رویداد خود می‌گرفتند، باربرا اعلام کرد جشنواره ونیز با وجود کرونا طبق برنامه قبل و به صورت حضوری برگزار می‌شود.  

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعتراف کرد از آنجایی که هالیوود هنوز در قرنطینه است، جشنواره امسال زرق و برق سابق را ندارد و از ستاره‌های پرشمار دوره‌های قبل خبری نیست. اما ۶۵ فیلم خوب از ۵۰ کشور جهان در این جشنواره روی پرده می‌رود که خود نمادی است از غنا و تنوع سینمای معاصر.  

سینمای ایران نیز در این جشنواره سه نماینده دارد. خورشید به کارگردانی مجید مجیدی در بخش رقابت اصلی از مدعیان دریافت شیر طلایی است. در بخش رقابتی افق‌های نو (Orizzonti) نیز دو فیلم دشت خاموش به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و جنایت بی‌دقت ساخته شهرام مکری روی پرده می‌روند.

جشنواره فیلم ونیز کیت بلانشت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین