کد خبر: 52137 A

سوئینتون که برای فیلم "مایکل کلیتون" برنده‌ی اسکار شده، سابقه‌ای طولانی در ونیز دارد.

ایران آرت: تیلدا سوئینتون در اولین روز برگزاری جشنواره‌ی فیلم ونیز پس از دریافت "شیر طلایی" به پاس یک عمر فعالیت هنری، به "چادویک بوزمن" فقید ادای احترام کرد. این بازیگر برنده‌ی اسکار در پی سخنرانی خود در مورد قدرت سینما گفت: "ویوا ونیزیا. سینما سینما سینما. زنده‌باد واکاندا. عشق و دیگر هیچ." عبارت "زنده‌باد واکاندا" او ارجاعی است به فیلم یک میلیارد دلاری "پلنگ سیاه" مارول و دیزنی با بازی بوزمن که جمعه ۲۸ آگست پس از چهار سال مبارزه با سرطان از دنیا رفت. 

سوئینتون در بخش دیگری از سخنرانی خود می‌گوید: "سینما جایگاه سعادت من است، سرزمین مادری واقعی من. بودن در کنارش شجرنامه‌ی دل من است. نام‌هایی که برای اهدای این جایزه فهرست شده، از سوی دیگر، اسامی اساتید من‌ است. آن‌ها ریش‌سفیدان قبلیه‌ی من‌اند. شاعران زبانی که بیش از همه به آن عشق می‌ورزم. ترانه‌های‌شان را به وقت شست‌وشو می‌خوانم. من همان کودک ولگردی‌‌ام که مجنون سینماست و سفری آغاز کرده به دامنه‌ی قله‌ها‌ی موفقیت‌ آنان."

به گزارش ۳۰نما، سوئینتون که برای فیلم "مایکل کلیتون" برنده‌ی اسکار شده، سابقه‌ای طولانی در ونیز دارد. این جشنواره‌ فیلم‌های بی‌شماری از این بازیگر را به نمایش درآورده که از جمله‌ی آن‌ها "اورلاندو" "سالی پاتر" و "من عشقم" "لوکا گوادانینو" بوده‌اند. او ونیز را "معززترین و باشکوه‌ترین جشنواره‌ی فیلم زمین" می‌خواند و از مسئولین آن به خاطر برگزاری آن در حین پاندمی قدردانی می‌کند. سوئینتون می‌گوید به لطف ونیز، "ما می‌توانیم همچنان به سینمای شکوهمند، منعطف، گسترده، پرشور، پرنشاط، بی‌مرز و همیشه همه‌شمول تکیه کنیم."

"کیت بلانشت" رئیس هیأت داوران این دوره از جشنواره "شیر طلایی" افتخاری را به سوئینتون اهدا کرد. حاضرین در این مراسم با حفظ فاصله‌ی اجتماعی روی صندلی‌های خود نشسته بودند و پس از سخنرانی سوئینتون او را به شکل ایستاده تشویق کردند.

فیلم بعدی سوئینتون "گزارش فرانسوی" به کارگردانی "وس اندرسون" است که پیش‌تر در چند پروژه با او همکاری داشته. تاریخ اکران این فیلم در حال حاضر مشخص نیست.

 

جشنواره فیلم ونیز تیلدا سوئینتون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین