کد خبر: 52210 A

وزارت خانواده‌ ترکیه پیش‌تر گفته بود که فیلم "ممکن است باعث شود کودکان در مقابل بدرفتاری و غلفت بی‌تفاوت شوند و رشد روانی آنان را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

ایران آرت: با وجود دفاع "میمونا دوکوره" کارگردان "خوشگل‌ها" از فیلم جنجالی خود، دولت ترکیه اعلام کرد که به نت‌فلیکس دستور داده این عنوان در این کشور پخش نشود. رویترز گزارش می‌دهد که مقامات این کشور ادعا می‌کنند در این فیلم از کودکان سوءاستفاده شده است. "وزارت خانواده‌" ترکیه پیش‌تر گفته بود که فیلم "ممکن است باعث شود کودکان در مقابل بدرفتاری و غلفت بی‌تفاوت شوند و رشد روانی آنان را تحت تأثیر منفی قرار دهد."

به نوشته 30نما، فیلم "خوشگل‌ها" قرار است از ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹) در این کشور منتشر شود. داستان فیلم در مورد یک دختر خردسال مسلمان و سنگالی است که در فرانسه زندگی می‌کند و رؤیای پیوستن به گروه رقص دوستانش را دارد، اما این خیال با باورهای مذهبی خانواده‌اش در تضاد است. ترکیه در سال‌های اخیر حساسیت‌های بیشتری در مورد مسائل دینی نشان می‌دهد. 

پوسترهای تبلیغاتی این فیلم در هفته‌های گذشته جنجال بسیاری ایجاد کرد و نت‌فلیکس را وادار به حذف آن‌ها کرد.

دوکوره به تازگی ادعا کرده است که به قتل تهدید شده اما "تد ساراندوس" مدیر عامل نت‌فلیکس با او تماس گرفته و به خاطر انتشار پوسترهایی که به اعتقاد بسیاری از منتقدین سنخیتی با فیلم نداشتند و بازاریابی فیلم را به حاشیه بردند عذرخواهی کرده است.

 

هالیوود نتفلیکس خوشگل ها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین