کد خبر: 52234 A

مجید مجیدی در کنفرانس مطبوعاتی فیلمش گفت: بچه‌های فیلم "خورشید" کار می‌کنند، برای بقا تلاش می‌کنند و نیز سعی می‌کنند به تحصیل ادامه دهند. آن‌ها فوق‌العاده‌اند.

ایران آرت: کنفرانس مطبوعاتی فیلم "خورشید" به کارگردانی "مجید مجیدی" و بازی "جواد عزتی" که در بخش مسابقه‌ هفتاد و هفتمین دوره‌ی جشنواره فیلم ونیز رقابت می‌کند، امروز یکشنبه (۶ سپتامبر) برگزار شد. مجیدی در این کنفرانس گفت: "[بچه‌های فیلم "خورشید"] کار می‌کنند، برای بقا تلاش می‌کنند و نیز سعی می‌کنند به تحصیل ادامه دهند. آن‌ها فوق‌العاده‌اند. امیدوارم این فیلم بتواند آینده‌ی آن‌ها را تغییر دهد."

کارگردان "خورشید" می‌گوید: "بسیاری از بچه‌ها در محیطی زندگی می‌کنند که برای رشدشان مناسب نیست و باید زودتر از موعد با دنیای اشتغال مواجه شوند بنابراین پتانسیل آن‌ها کشف نمی‌شود."

به نوشته 30نما، مجیدی در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید: "این فیلمی در نکوهش تمامی مناطق جنگی است، جایی که قربانیان اغلب کودک‌اند. مسئولیت آموزش و هویت بخشیدن به آن‌ها بر دوش همه است، گویی همه‌ی ما یک خانواده‌ایم."

جواد عزتی اضافه می‌کند: "کودکی دشوار این کودکان کار که برای بقا تلاش می‌کنند در دنیا مسئله‌ی تازه‌ای نیست. ما می‌توانیم با آگاهی بخشیدن در این مورد کمک کنیم این بچه‌ها مسیرشان به سوی آینده را پیدا کنند."

جواد عزتی

"علی نصیریان"، "روح‌الله زمانی"، "شمیلا شیرزاد" و "طناز طباطبایی" از جمله دیگر بازیگران "خورشید" بوده‌اند. این فیلم بهمن ماه سال گذشته در جشنواره‌ی فیلم فجر اکران شد و جوایز "بهترین فیلم"، "بهترین فیلمنامه" و بهترین طراحی صحنه را کسب کرد.

the-sun-venice-3

 

مجید مجیدی جواد عزتی فیلم خورشید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین