کد خبر: 52303 A

شصت و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم لندن، چهار فیلم بلند و کوتاه ایرانی را در برنامه نمایش خود قرار داد.

ایران آرت: فیلم سینمایی "خط فرضی" به نویسندگی و کارگردانی فرنوش صمدی و تهیه‌کنندگی علی مصفا نماینده سینمای ایران در بخش فیلم های بلند جشنواره فیلم لندن است.

در فیلم "خط فرضی" سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، امیررضا رنجبران، صدف عسگری، محمد حیدری و بازیگر خردسال آیلین جاهد نقش آفرینی کرده اند.

"شاهد" ساخته جدید علی عسگری و مستند کوتاه "آشو" به کارگردانی جعفر نجفی نیز دو نماینده ایران در بخش فیلم های کوتاه جشنواره لندن هستند.

به گزارش ایسنا، همچنین نسخه ترمیم شده فیلم "شطرنج باد" ساخته محمد رضا اصلانی که پیش از این در بخش کلاسیک جشنواره کن ۲۰۲۰ و جشنواره فیلم نیویورک پذیرفته شده بود نیز در بخش  "گنجینه ها"ی جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود.

 "شطرنج باد" محصول سال ۱۳۵۵ شمسی، اولین فیلم بلند ساخته محمد رضا اصلانی است که بهمن فرمان آرا تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، فخری خوروش، محمد علی کشاورز و اکبر زنجانپور بازیگران اصلی هستند.

شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم لندن به صورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکی و آنلاین از ۷ اکتبر (۱۶ مهر) کارش را شروع می‌کند و ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) به کار خود پایان می‌دهد.

 

پژمان جمشیدی سحر دولتشاهی فرنوش صمدی خط فرضی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین