کد خبر: 52423 A

روح الله زمانی که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود در جشنواره حاضر شود توانست جایزه ارزشمند بهترین بازیگر نوظهور این رویداد سینمایی را کسب کند. 

ایران آرت: روح الله زمانی بازیگر فیلم "خورشید" ساخته مجید مجیدی موفق به کسب جایزه "مارچلو ماسترویانی" ویژه بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز شد.

به گزارش ایسنا، کیت بلانشت، رئیس هیات داوران بخش رقابتی جشنواره ونیز، اولین جایزه این بخش را به سینمای ایران اختصاص داد و روح الله زمانی که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود در جشنواره حاضر شود توانست جایزه ارزشمند بهترین بازیگر نوظهور این رویداد سینمایی را کسب کند. 

روح الله زمانی دی پیام ویدئویی که برای جشنواره ونیز ارسال کرده بود: از "آلبرتو بارابر" مدیر جشنواره ونیز و "کیت بلانشت" رئیس هیات داروان و همچنین آقای مجیدی تشکر ویژه می کنم که مسیر زندگی من را به طور کلی تغییر داد. من از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد و تمام امکانات پیش روی آنها باشد. 

 

IMG_20200912_232014_374

 

مجید مجیدی که برای دریافت جایزه به روی صحنه رفت نیز در صحبتهای کوتاهی از مدیران جشنواره ونیز تشکر کرد که در چنین شرایط سخت کرونایی جشنواره را برگزار کردند و جان دوباره ای به سینما دادند.

شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر نوجوان فیلم "خورشید" کخ به همراه مجیدی مجیدی به نمایندگی از روح الله زمانی برای دریافت جایزه به روی صحنه اختتامیه جشنواره ونیز رفت هم گفت: من و امثال روح الله تمام زندگی امان را در خیابان دست فروشی کرده ایم. من تا یک سال پیش در مترو و خیابان دست فروشی می کردم. از آقای مجیدی و سینما تشکر می کنم که رویاهایمان را به ما بازگرداند.

 

IMG_20200912_232010_712

جشنواره فیلم ونیز مجید مجیدی کیت بلانشت فیلم خورشید روح الله زمانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین