کد خبر: 52500 A

ووکیل مارادونا قصد شکایت دارد اما نتفلیکس می‌گوید دست خدا" یک فیلم ورزشی و درباره مارادونا نیست.

ایران آرت: تونی سرویلو، هنرپیشه فیلم "زیبایی بزرگ" با شروع فیلمبرداری "دست خدا" به تیم بازیگری این پروژه پیوست.

تونی سرویلو در فیلم "دست خدا" به کارگردانی "پائولو سورنتینو" دارنده اسکار بازی می کند. فیلمبرداری این پروژه از هفته پیش در ناپل، زادگاه کارگردان آغاز شد.

بنابر گزارش رسانه های ایتالیایی تولید این فیلم جدید که سورنتینو توسط شرکت فرمنتل وابسته به نتفلیکس آغاز کرده، برای فیلمبرداری به جزیره سیسیلی استرومبولی رفته است.

سورنتینو که در تبلیغات این فیلم آن را فیلمی صمیمی و شخصی توصیف کرده پس از ۲۰ سال از ساخت فیلم موفق "One Man Up" که در آن سرویلو در نقش خواننده یک کلوپ که در آن کوکائین معامله می شد، حالا به زادگاهش بازگشته تا در آنجا فیلم جدید خود را بسازد. 

خبرگزاری فارس نوشت با این وجود که عوامل سازنده فیلم، جزئیات داستان "دست خدا" را از فاش شدن حفظ کرده اند، اما عنوان فیلم به وضوح به روایت قهرمان و اسطوره فوتبال آرژانتین، "دیگو مارادونا" می پردازد که در سال ۱۹۸۶ در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بین انگلیس و آرژانتین گلی را به صورت دزدکی و با ضربه دست به ثمر رساند. بعدها که مارادونا راز این گل را فاش کرد به "دست خدا" معروف شد.

لازم به ذکر است که تولید این فیلم با مشکلاتی مواجه بوده که ظاهرا قبل از شروع فیلمبرداری حل شده اند. حدود دو ماه پیش  وکیل "دیگو مارادونا" اسطوره فوتبال آرژانتین از شکایت از "پائولو سورنتینو" کارگردان ایتالیایی درباره ساخت فیلم "دست خدا" برای کمپانی نتفلیکس خبر داد.

وکیل "دیگو مارادونا" اعلام کرد این ستاره سابق فوتبال جهان قصد دارد به دلیل استفاده بدون اجازه از تصویرش در فیلم جدید "دست خدا" از "پائولو سورنتینو" کارگردان ایتالیایی شکایت کند.

کمپانی نتفلیکس که در آن زمان از ساخت این فیلم خبر داده بود تاکید کرد که "دست خدا" یک فیلم ورزشی و درباره مارادونا نیست و در واقع روایتگر داستانی شخصی درباره جوانی "سورنتینو" کارگردان و نویسنده فیلم در دهه ۱۹۸۰ میلای در شهر ناپل ایتالیاست. جالب اینکه مارادونا نیز در همین مقطع زمانی ستاره تیم فوتبال ناپولی بوده است.

"دیگو مارادونا" که هم اکنون مدیریت ورزشی یک تیم فوتبال آرژانتینی را بر عهده دارد، تاکنون سوژه ساخت فیلم های متعددی طی این سال ها شده است.

 

مارادونا پائولو سورنتینو دیگو مارادونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین