کد خبر: 52632 A

منتقدین هالیوود ریپورتر ۲۰ فیلم محبوب خود را از جشنواره‌های ونیز و تورنتو انتخاب کردند که فیلم "خورشید" ساخته مجید مجیدی هم در بین آن‌ها قرار دارد.

ایران آرت: منتقدان سایت هالیوود ریپورتر فیلم‌های محبوب خود را که در دو جشنواره معتبر ونیز و تورنتو حضور داشتند، معرفی کردند که آثار افرادی چون فرانسیس مک دورمند، کیت وینسلت و ریجنا کینگ که کارنامه درخشانی دارند و همچنین فیلم‌هایی از کشور‌های یونان، ایران، ژاپن و ساحل عاج در این لیست قرار دارند. فیلم سینمایی "خورشید" ساخته مجید مجیدی نماینده ایران در لیست محبوب‌ترین‌های منتقدین این سایت قرار گرفته است.

مستند "۷۶ روز" که در جشنواره تورنتو نمایش داشت و در طول اولین ماه‌های شیوع ویروس کرونا در ۴ بیمارستان ووهان چین فیلمبرداری شد در بین محبوب‌های منتقدین هالیوود ریپورتر قرار دارد. فیلم‌های سینمایی "آمونیت"، "سیب ها"، "شهرداری"، "اتوپیای آمریکایی"، "شب پادشاهان" و "یک شب در میامی" دیگر فیلم‌های این لیست هستند. نام فیلم "عشایر" به کارگردانی کلویی ژائو که فاتح شیر طلای ونیز بود، نیز در این لیست دیده می‌شود.

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، این سایت از داستان فیلم "خورشید" نوشت: فیلمی خیره کننده و احساسی به کارگردانی مجید مجیدی که داستان اجیر شدن پسران خیابانی توسط شخصی را روایت می‌کند که باید جایی را برای پیدا کردن گنج حفر کنند. در مرکز داستان یک پسربچه باهوش ۱۲ ساله (روح الله زمانی) قرار دارد. این فیلم فضایی سرگرم کننده دارد و با محکومیت کارگری کودکان عدم دسترسی قشر فقیر به فضای آموزشی را نشان می‌دهد.

پیش از این دبورا یانگ، یکی از منتقدان هالیوود ریپورتر نیز از این فیلم تحسین کرده بود و آن را یکی از شانس‌های جشنواره فیلم ونیز دانست.

 

مجید مجیدی کیت وینسلت جشنواره فیلم تورنتو خورشید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین