کد خبر: 52822 A

اوکراین فیلم "آتلانتیس" را به عنوان نماینده خود به اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرد تا در بخش اسکار بین‌المللی به رقابت بپردازد.

ایران آرت: فیلم "آتلانتیس" ساخته والنتین واسیانوویچ به عنوان نماینده اوکراین به اسکار معرفی شد.

این فیلم در رقابت با ۲ فیلم دیگر اوکراینی شامل مستند "زمین آبی مثل یک پرتقال است" ساخته آیرینا تسیلیک و کمدی "افکار من بی‌صدا هستند" از آنتونیو لوکیچ به عنوان نماینده اوکراین انتخاب شد.

اوکراین ابتدا یک فهرست بلند از فیلم‌های برترش را انتخاب کرد و بعد از میان یک فهرست نهایی شامل ۳ فیلم، فیلم نماینده‌اش را معرفی کرد.

به گزارش مهر "آتلانتیس" درامی در آینده نزدیک است که داستانی ضد آرمانشهری را روایت می‌کند که در آینده‌ای پساصنعتی می‌گذرد.

این فیلم در هفتاد و ششمین دوره جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش افق‌ها شد و یک موفقیت تاریخی را برای اوکراین ثبت کرد.

"آتلانتیس" امروز ۲۶ سپتامبر در برنامه رقابتی بین‌المللی جشنواره فیلم اودسا اکران می‌شود و از ۵ نوامبر (۱۵ آبان) در اوکراین روی پرده می‌رود.

"کجا می‌روی آیدا؟" در راه اسکار

فیلم "کجا می‌روی آیدا؟" ساخته یاسمیلا ژبانیچ به عنوان نماینده بوسنی در رقابت بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ شرکت می‌کند.

این فیلم که روز پنجشنبه از سوی بوسنی به اسکار نود و سوم معرفی شد پیشتر در جشنواره فیلم ونیز و تورنتو به نمایش درآمده است.

«کجا می‌روی آیدا؟» در راه اسکار/ نماینده بوسنی معرفی شد

این فیلم همچنین در پنجاه‌ و هفتمین دوره جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا نیز نمایش داده شد.

فیلم "کجا می‌روی آیدا؟" که با همکاری بوسنی و هرزگوین، ترکیه، اتریش، رومانی، هلند، آلمان، لهستان، فرانسه و نروژ ساخته شده درباره نسل‌کشی صرب‌ها در سال ۱۹۹۵ در بوسنی است.

این نسل کشی در شهر سربرنیتسا بوسنی که زیر نظر سازمان ملل بود انجام شد و هزاران بوسنیایی مسلمان از جمله زنان و کودکان توسط نیروهای صرب کشته شدند. کشتار سربرنیتسا در تاریخ به عنوان یک فاجعه به یاد مانده و این کشتار، بعد از جنگ جهانی دوم، بزرگ‌ترین نسل‌کشی در اروپا به‌ شمار می‌آید.

ژبانویچ که متولد سارایوو است جایزه بهترین فیلم و جایزه بهترین فیلم صلح را از پنجاه و ششمین جشنواره فیلم برلین برای اولین فیلمش با عنوان "راز اسما" در سال ۲۰۰۶ دریافت کرده است.

هالیوود بوسنی و هرزگوین آتلانتیس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین