کد خبر: 53025 A

سیروس مقدم بیشتر با سریال "پایتخت" شناخته می‌شود اما این کارگردان آثار تلویزیونی زیادی را در ژانرهای غیر کمدی ساخته است.

ایران آرت: سیروس مقدم که ساخت شش فصل از "پایتخت" را در کارنامه دارد، از برنامه‌اش برای ساخت یک سریال ماورایی خبر می دهد. او پیشترها سریال هایی با موضوع ماورایی همچون "اغما" و "روز حسرت" را کارگردانی کرده است. مقدم همچنین ساخت کاری بر اساس کتاب "پایی که جا ماند" با موضوع دفاع مقدس را تنها آرزوی انجام نداده در عرصه هنر می داند.

به گزارش ایسنا، سیروس مقدم در توضیح خبر بالا گفت: در آخرین صحبتی که با مدیران سازمان صداوسیما داشتم، گفتند جای سریال ماورایی در رسانه ملی خالی است. اکنون روی سوژه‌ای با این محوریت کار می‌کنم؛ بحث اصلی این سریال بهشت و جهنم است. کار تحقیقی آن را شروع کردم و ان‌شاءالله به مرحله نگارش فیلمنامه برسد.

وی افزود: جای این سریال‌ها در ماه رمضان بسیار خالی است. مسائل معنوی که به بهشت و جهنم و عالم برزخ مربوط می‌شود، برای انسان‌ها مهم است. امیدوارم این طرح با کمک و مساعدت رسانه ملی به نتیجه برسد.

کارگردان سریال "پایتخت" که در برنامه "چهل تیکه" حاضر شده بود، درباره اینکه چه کاری دوست داشته انجام دهد که هنوز نتوانسته است، گفت: چند وقت پیش هم این موضوع را گفتم و دوباره تکرارش می‌کنم؛ من چند سال پیش کتاب "پایی که جا ماند" خاطرات سید ناصر حسینی پور را خواندم. او در جزیره مجنون از ناحیه پا مجروح و اسیر شد و حتی عراقی‌ها نام او را به صلیب سرخ ندادند. اولین بار که کتاب را خواندم، دیدم او کتابش را به شکنجه گر خود تقدیم کرده و این موضوع برای من جذاب بود. در مصاحبه‌ای اعلام کردم که تنها آرزویم در کار هنری این است که کتاب "پایی که جا ماند" را به تصویر بکشم. همان روزها نویسنده کتاب با من ارتباط گرفت و با هم صحبت کردیم.

کارگردان "روز حسرت" بیان کرد: البته شنیدم دوستان دیگری هم می‌خواهند فیلمی را با اقتباس از این کتاب بسازند؛ اما ناراحتم که آن‌ها کاری انجام ندادند و نگذاشتند من هم کارم را جلو ببرم. من اگر حرفی می‌زنم و می‌خواهم اثری را بسازم، به شش ماه نمی‌کشد آن محصول هنری ساخته می‌شود. واقعاً حیف است؛ این کتاب و موضوع آن به درد نسل امروز می‌خورد و به تصویر کشیدن آن می تواند شجاعت، پایداری، مقاومت، تحمل و صبوری را یاد آنها بدهد.

 

سریال پایتخت سیروس مقدم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین