کد خبر: 53034 A

تازه‌ترین فیلم شهرام مکری یکی از گزینه‌های مطرح شده برای معرفی به اسکار ۲۰۲۱ به عنوان نماینده ایران است.

ایران آرت: تهیه کننده فیلم «جنایت بی‌دقت» امیدوار است که با وجود همه سختی‌ها و محدودیت‌های دوران کرونایی، این فیلم برای شرکت در جایزه اسکار دورخیز بردارد.

نگار اسکندرفر که قرارداد پخش فیلمش را در داخل کشور به تازگی امضا کرده، امیدوار است فیلم «جنایت بی‌دقت» بعد از اکران عمومی در ایران برای اسکار دورخیز بردارد.

او در گفتگو با ایسنا درباره اکران فیلم در مقطع کرونایی می‌گوید: به هر حال این شرایط هست و پایان کرونا یا زمان احتمالی کشف واکسن آن پیش‌بینی‌پذیر نیست. ما هم نمی‌توانیم فیلم‌مان را بلاتکلیف و معلق نگه داریم. چراکه لازم است حتی در این شرایط دشوار، سینما به زندگی خود ادامه دهد.

اسکندرفر که چندی پیش با همین فیلم در جشنواره فیلم ونیز که به صورت حضوری برگزار شد، شرکت داشته است، ادامه می‌دهد: تجربه شرکت در این جشنواره در این دوره کرونایی بسیار خوب و دریافت جایزه بهترین فیلمنامه برای این فیلم، بسیار خوشحال‌کننده بود زیرا که فیلمنامه عنصر بسیار مهمی است و اساس یک فیلم خوب، فیلمنامه‌ای خوب و حرفه‌ای است.

او درباره حضور این فیلم در جایزه اسکار توضیح می‌دهد: قطعا علاقه‌مندیم این اتفاق بیفتد بویژه اینکه این فیلم پتانسیل حضور در اسکار را دارد. اکران آن در ونیز با نقدها، نظرات و استقبال بسیار خوب تماشاگران و منتقدان رو به رو شد و در حال حاضر هم در برخی لیست‌هایی که منتشر شده، این فیلم هم به عنوان یکی از گزینه‌های اسکار مطرح شده است.

این تهیه‌کننده سینما، شهرام مکری، نویسنده و کارگردان فیلم «جنایت بی‌دقت» را فیلمساز فردا می‌داند و معتقد است این هنرمند جوان از خلاقیتی کم‌نظیر برخوردار است.

او می‌گوید: شهرام مکری این فیلم را خیلی مینیاتوری ساخته است . ممکن است در نگاه اول، بسیاری از ظرایف فیلم به چشم نیاید ولی با چندین بار دیدن آن، این ریزه‌کاری‌ها مشخص می‌شود. بنابراین علاقه من به این فیلم به عنوان تهیه‌کننده آن نیست بلکه به عنوان یک تماشاگر است.

اسکندرفر که برای اکران این فیلم در ایران با کمپانی «نمایش‌گستران» قرارداد بسته، درباره زمان احتمالی اکران آن می گوید: اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و منتظر دریافت پروانه نمایش هستیم و احتمالا  نمایش عمومی فیلم، بعد از ماه صفر آغاز شود.

او از اکران این فیلم در جشنواره فیلم «شیکاگو» و همینطور در فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر خبر می‌دهد ولی جزییات بیشتر در این زمینه را به آینده موکول می‌کند و می‌گوید: فیلم برای شرکت در چند جشنواره مهم دیگر هم دعوت شده ولی به لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای، اول آن جشنواره‌ها باید اعلام کنند تا بعد از آنها ما بتوانیم اطلاع‌رسانی کنیم.

شهرام مکری اسکار 2021 جنایت بی دقت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین