کد خبر: 53129 A

یکی از سازندگان "بازی تاج و تخت" می‌گوید باورش نمی‌شده که در فصل هشتم آن گاف عجیب را داده باشند.

ایران آرت: دنیای "بازی تاج‌وتخت و "فیلادلفیا همیشه آفتابی است" در طول پخش هشت فصل سریال فانتزی HBO چند بار با یکدیگر پیوند خورده‌اند. "راب مک‌الهنی" بازیگر و خالق "همیشه آفتابی است" نه تنها حضور کوتاهی در "بازی تاج‌وتخت" داشت، بلکه "دیوید بنیاف" و "دی‌.بی. وایس" هم چند اپیزود "همیشه آفتابی است" را به نگارش درآورده‌اند و در این سریال کمدی شبکه‌ی FXX حضور کوتاهی داشته‌اند. در کتاب "آتش اژدها را نمی‌کشد" (Fire Cannot Kill a Dragon) که به تازگی منتشر شده و به حواشی تولید "بازی تاج‌وتخت" پرداخته، فاش شده است که یک شوخی دیگر این دو سریال را به یکدیگر متصل می‌کند. 

وقتی بنیاف و وایس برای فصل هفتم "بازی تاج‌وتخت" به دنبال کارگردان بودند، مک‌الهنی "مت شکمن" کارگردان "همیشه آفتابی است" را به آنان پیشنهاد می‌کند. بنیاف و وایس می‌پذیرند و شکمن برای کارگردانی دو اپیزود از فصل هفتم سریال از جمله اپیزود "ویرانی‌های جنگ" (The Spoils of War) استخدام می‌شود. انتخاب شکمن جواب می‌دهد اما بنیاف و وایس تصمیم می‌گیرند که با مک‌الهنی شوخی کنند و خلاف آن را بگویند.

وایس می‌گوید: "فکر کردیم برای شوخی به راب بگوییم که انتخاب مت جواب نداده و او کارگردانی فاجعه است. احساس گناه می‌کرد چون او پیشنهاد داده بود. به آرامی [از طریق ایمیل] گفتگو می‌کردیم، و می‌خواستیم به یکباره مسئله را مطرح نکنیم و سؤالاتی می‌پرسیدیم مثل: "وقتی مت در محل فیلمبرداری است معمولاً چطور رفتار می‌کند؟" راب جواب می‌داد:‌ "چه-چه-چه شده؟!" به او گفتیم می‌خواهیم خودمان وارد عمل شویم چون او کارش افتضاح بوده."

به گزارش ۳۰نما، شکمن می‌گوید مک‌الهنی با این شوخی "شکنجه" شده و اضافه می‌کند: "این یک شوخی شیطانی بود… چنان نگران من بود که می‌گفت: "باید چه کنم؟ با چه کسی حرف بزنم؟" قضیه بیش‌ از حد کش پیدا کرد."

عواقب شوخی بنیاف و وایس در فصل هشتم گریبان‌گیر نویسندگان شد، وقتی که یک لیوان قهوه در یکی از صحنه‌ها جا ماند. بنیاف و وایس در کتاب فاش می‌کنند که وقتی اولین بار به آن‌ها گفتند یک لیوان قهوه در یکی از اپیزودهای روی ایر رفته وجود داشته می‌خواهند شوخی می‌کنند. 

بنیاف می‌گوید: "باورم نمی‌شد. روز بعد وقتی ایمیلش به دستمان رسید، راسش فکر می‌کردم یک نفر می‌خواهد با ما شوخی کند، زیرا پیش‌تر مثلاً یک هواپیما را در پس‌زمینه فوتوشاپ کرده بودند. فکر کردم: "امکان ندارد یک لیوان قهوه آن‌جا باشد." اما وقتی آن را از تلویزیون دیدم فکر کردم: "چطور آن را ندیدم؟""

 

بازی تاج و تخت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین