کد خبر: 53332 A

سنگاپور و جمهوری چک به ترتیب "فصل خیس" و "شارلاتان" را برای نمایندگی در بخش فیلم‌های بین المللی اسکار ثبت کرده اند.

ایران آرت: سنگاپور فیلم سینمایی «فصل خیس» را به عنوان نماینده ملی خود در بخش فیلم‌های بین المللی جوایز آکادمی انتخاب کرده است. بعد از فیلم «ایلو ایلو» در سال ۲۰۱۳ این دومین فیلم سینمایی به کارگردانی آنتونی چن محسوب می‌شود که توسط این کشور به اسکار ارسال شده است.

یئو یان و کوه جیا لر دو بازیگر اصلی این فیلم سینمایی هستند که برای نقش آفرینی در نقش معلم و دانش آموز مورد تحسین قرار گرفته‌اند. یئو برای بازی در این فیلم جایزه اسب طلایی جشنواره فیلم پینگیائو را دریافت کرد. آنتونی چن هم در همین جشنواره به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد.

این فیلم سال گذشته در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو نمایش داده شد و قرار بود در ابتدای سال ۲۰۲۰ نمایش تجاری داشته باشد که به خاطر شیوع ویروس کرونا عقب افتاد. سنگاپور از سال ۲۰۰۵ در بیشتر سال‌ها به اسکار نماینده ارسال کرده است، اما تا کنون نامزد دریافت این جایزه نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان آکادمی فیلم و تلویزیون کشور چک هم فیلم «شارلاتان» به کارگردانی آگنیشکا هولاند را به عنوان نماینده اسکاری خود معرفی کرد. دو فیلم قبلی این کارگردان به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ در بخش اصلی جشنواره فیلم برلین حضور داشتند. فیلم سینمایی «شارلاتان» که در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد داستان واقعی کسی را روایت می‌کند که در تمام عمرش در تلاش بود بیماری‌ها را با استفاده از گیاهان درمانی، بهبود ببخشد.

در روز‌های اخیر دو کشور کوزوو و گرجستان هم فیلم‌های خود را مشخص کردند. تا کنون نماینده ۱۴ کشور تعیین شده است. نود و سومین دوره اسکار در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ برگزارمی‌شود

 

اسکار اسکار 2021 فصل خیس ایلو ایلو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین