کد خبر: 53377 A

بیست سال قبل که مهران مدیری برنامه "ساعت خوش" را روی آنتن می‎برد در آیتمی با برنامه "هنر هفتم" اکبر عالمی شوخی کرده بود.

ایران آرت: شوخی مهران مدیری با "مسابقه هفته" زنده یاد منوچهر نوذری را کمتر کسی است که به یاد نداشته باشد؛ این ویدئوها بارها در فضای مجازی و همچنین شبکه نسیم بازپخش شده است. اما شاید برخی از یاد برده باشند که "ساعت خوش" در همان روزها که شوخی با برنامه های در حال پخش تلویزیون را در دستور کار داشت، "هنر هفتم" اکبر عالمی را هم به طنز گرفته بود.

به گزارش ایسنا، سابقه تولید برنامه "ساعت خوش" به سال های ۷۳ و ۷۴ برمی‌گردد؛ این برنامه در آن روزها به کارگردانی مهران مدیری هفته ای یک بار از شبکه دو پخش می شد و شوخی با برنامه‌های در حال پخش تلویزیون را هم بخشی از آیتم های خود قرار داده بود.

درست در همان دهه ۷۰ که تلویزیون دو شبکه بیشتر نداشت، برنامه ای با نام "مسابقه هفته" با اجرای منوچهر نوذری هم از شبکه اول پخش می‌شد که "ساعت خوش" آیتم های متعددی را با حضور بازیگرانی چون مهران مدیری، یوسف صیادی و رضا عطاران برای شوخی با این برنامه تولید و پخش کرد.

و البته همان بیست سال قبل که مهران مدیری در "ساعت خوش" برنامه منوچهر نوذری را به طنز گرفته بود، در آیتمی دیگر، با برنامه "هنر هفتم" هم شوخی کرده بود.

"هنر هفتم" برنامه‌ای تخصصی در حوزه‌ سینما بود که با اجرای زنده یاد اکبر عالمی پنجشنبه شب‌ها روی آنتن شبکه اول می‌رفت و در آن زمان توانست نظر مخاطبان سینما به ویژه آنهایی که به تاریخ سینما توجه بیشتری داشتند را به خود جذب کند. 

مرحوم اکبر عالمی حدود سه سال قبل در پاسخ به این پرسش که "خیلی قوی شایعه شده بود که شما و آقای نوذری از مهران مدیری دلخور شده اید و بهتان برخورده است"، گفته بود: نه؛ شادوران نوذری که دوست صمیمی و هم نفس و استاد من بود، نه تنها سر سوزنی از این قضیه آزرده نشد بلکه قاه قاه خندید."

او در ادامه گفته بود: "ساعت خوش یکی از زیباترین برنامه های تلویزیون بود و برنامه ما را به شهرت رساند؛ وقتی هم مهران مدیری را دیدم از او تشکر کردم."

اما امروز ـ چهارشنبه ـ یک روز پس از درگذشت اکبر عالمی، مهران مدیری با انتشار یادداشتی کوتاه از اکبر عالمی به عنوان استاد خود یاد کرده است.

مدیری نوشته است: "آقای عالمی عزیزم ... شما دوست داشتنی ترین و شریف ترین استادی بودید که در زندگی دیده ام... انگار اندوه این روزها پایان ندارد و شما اکنون، حتما در جای بهتری هستید ... روحتان آرام"

زنده یاد اکبر عالمی، منتقد، کارشناس سینما، مستندساز و استاد دانشگاه بامداد سه شنبه ۲۲ مهر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. پیکر این هنرمند چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 

مهران مدیری منوچهر نوذری اکبر عالمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین