کد خبر: 53630 A

سیه‌نا میلر می‌گوید اگر آلفرد هیچکاک امروز از تیپی هدرن بازیگر سینما سوءاستفاده می‌کرد، قطعاً مانعش می‌شدند.

ایران آرت: سیه نا میلر نقش هدرن را در فیلم "دختر" بازی کرد، فیلمی که در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و به نحوه ساخت فیلم "پرندگان" هیچکاک می‌پردازد. هدرن مدلی بود که هیچکاک او را به هالیوود آورده بود. فیلم به بررسی عشق هیچکاک به هدرن می‌پردازد و آسیب روانی‌ای را نشان می‌دهد که آقای فیلمساز به خانم بازیگر وارد کرد، چون دست رد به سینه عشقش زده بود. 

به گزارش ایران‌آرت، میلر که در جشنواره فیلم مونت‌کلر صحبت می‌کرد گفت امروزه اگر فیلمسازی رفتاری مانند هیچکاک از خود نشان دهد با "لشگری از زنان" طرف است. 

میلر گفت: "آن اتفاقات برای [هدرن] آسیب روانی بسیار بسیار زیاد و وصف‌ناپذیری به همراه داشته است، نه تنها در مراحل ساخت آن فیلم‌ها، بلکه پس از آن روزهای وحشتناک. هیچکاک قراردادش را با او حفظ کرده بود و نمی‌گذاشت برود با گدار و تروفو که می‌خواستند با او کار کنند. هیچکاک این قرارداد کاری را ده سال تمام حفظ کرد و بدون اینکه که فیلم بسازد پیر شدن هدرن را به تماشا نشست. کارش بسیار آزاردهنده بود." 

او در ادامه گفت: "خوشبختانه به گمانم جهان چنان تغییر کرده که اگر کسی بخواهد حتی سعی کند چنین سوءاستفاده‌ای انجام دهد لشگری از زنان دست به کار خواهد شد و به مصافش خواهند آمد. مایه خوشبختی بسیار من است که در این دوره و زمانه کار می‌کنم، چون به گمانم این داستان در آن دوره خیلی هم نادر نبود. استودیوها واقعاً بازیگران را می‌خریدند و آدم ملزم به کار با همان یک کارگردان بود." 

 

6JIHFR2PUVAMDHS4H7A57EOEXE

 

به نقل از ایندیپندنت هدرن سال ۲۰۱۲ ادعا کرد در جریان ساخت فیلم‌های "پرندگان" و به دنبال آن "مارنی"، "[هیچکاک] عاشق و شیدای" او بوده است

او هم‌چنین مدعی شد هیچکاک سر صحنه فیلم پرندگان پس از آن که در یکی از صحنه‌های حمله پرندگان در آخرین لحظه پرندگان مصنوعی را جانشین کبوترها و کلاغ‌های واقعی کرده بود موجب آسیب جسمی به وی شده بود. 

هدرن در زندگی‌نامه خود که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، هیچکاک را به تعرض جنسی به خودش متهم کرد و مدعی شد وقتی با مردان دیگر حرف می‌زد هیچکاک حسادت می‌کرده است. او همچنین مدعی شد هیچکاک عمداً به وجهه‌اش در هالیوود لطمه زد و چون با او قرار بسته بود نگذاشت با سایر کارگردان‌ها کار کند. 

میلر نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای بازی در فیلم دختر شد. در این فیلم توبی جونز در نقش هیچکاک بازی می‌کند.

 

آلفرد هیچکاک سیه نا میلر تیپی هدرن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین