کد خبر: 53841 A

هیث لجر سعی داشته در سال ۲۰۰۸ درست پیش از درگذشتش، اولین فیلم بلندش را بر اساس آن بسازد.

ایران آرت: مینی‌سریال جدید «گامبی ملکه» سریالی در مورد تراژدی، آسیب روحی و عدم اعتماد به نفس و یک اعجوبه‌ی شطرنج است. اما به نظر می‌رسد که این داستان مدت‌ها قبل در حال توسعه بوده و حتی «هیث لجر» که بیشتر با نقش «جوکر» در فیلم «شوالیه تاریکی» شناخته می‌شود، سعی داشته در سال ۲۰۰۸ درست پیش از درگذشتش، اولین فیلم بلندش را بر اساس آن بسازد. 

«ایندیپندنت» در سال ۲۰۰۸ گزارش داده بود که «آلن شیاک» در حال همکاری با لجر است تا از رمان «گامبی ملکه» نوشته‌ی «والتر تویس» اقتباس کند. در این گزارش آمده است که لجر در نظر داشته برای اولین بار کارگردانی را تجربه کند و «الن پیج» را برای نقش اصلی برگزیند.

شیاک در آن زمان می‌گوید: «او اشتیاق زیادی در موردش داشت؛ مرد جوانی بود پرشور و جذاب و من به سرعت شیفته‌اش شدم. تلفنی در خصوص این پروژه حرف زدیم و حرف زدیم و سپس در انتهای سال گذشته با هم ملاقات کردیم.»

به گزارش ۳۰نما لجر که به نظر قصد داشته به عرصه‌ی کارگردانی فیلم ورود کند، چند موزیک ویدیو را برای چندین هنرمند از جمله «بن هارپر» کارگردانی کرده است. او سال ۲۰۰۷ در جشنواره‌ی فیلم ونیز برای کارگردانی یک فیلم مستند در مورد «نیک دریک» خواننده و آهنگساز انگلیسی ابراز تمایل کرده بود.

به دنبال مرگ لجر، پروژه‌ی سینمایی «گامبی ملکه» لغو شد، تا اینکه «اسکات فرانک» با همکاری شیاک آن را به شکل یک مینی‌سریال هفت اپیزودی به نت‌فلیکس آوردند. منتقدین از این سریال به ویژه بازی «آنیا تیلور-جوی» ستایش کرده‌اند. «گامبی ملکه» در حال حاضر بر اساس ۴۲ نقد در «راتن تومیتوز» امتیاز ۱۰۰ درصد به دست آورده است.

 

جوکر هیث لجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین