کد خبر: 53953 A

کارگردان تئاتر خبر می‌دهد که چندی پیش حادثه‌ای مشابه سرقت از علی دایی برای او نیز رخ داده و دو دزد موتور سوار، زنجیر طلایش را ربوده‌اند.

ایران آرت: هادی مرزبان که از سال‌ها پیش مشتاق اجرای نمایش "دکتر نون" است، می‌گوید که با مدیر تئاتر شهر قول و قرار گذاشته و اگر کرونا برطرف شود، بهار آینده این نمایش را روی صحنه می‌برد.

او همچنین خبر می‌دهد که چندی پیش حادثه‌ای مشابه سرقت از علی دایی برای او نیز رخ داده و دو دزد موتور سوار، زنجیر طلایش را ربوده‌اند.

به گزارش ایسنا این کارگردان سال گذشته قصد داشت، طلسم اجرای نمایش "دکتر نون" را بشکند و این نمایش را در تالار وحدت روی صحنه ببرد که به دلایلی این ماجرا منتفی شد و حالا درباره سرانجام این پروژه می‌گوید: گفتگویی با مدیر مجموعه تئاتر شهر داشته‌ام و اگر کرونا اجازه بدهد، اردیبهشت و خرداد آینده این نمایش را در تالار اصلی این مجموعه روی صحنه خواهم برد.

مرزبان که بعد از همه‌گیری کرونا احتمال می‌داد تله تئاتری بر اساس "دکتر نون" ضبط کند، در این زمینه هم توضیح می‌دهد: صحبت‌هایی با یکی از دست اندرکاران تلویزیون داشتیم و در حال گفتگو برای ضبط حدود ده تله تئاتر به کارگردانی هنرمندان مختلف بودیم و من نیز چند کار آماده داشتم که "دکتر نون" مقدم بر همه آنها بود ولی بعد از گذشت مدتی، هیچ خبری نشد و من هم نمی‌توانم یک جانبه و هر روز پیگیر این همکاری باشم چراکه از آن طرف هم باید اشتیاقی وجود داشته باشد.

او با ابراز تاسف از وضعیت دشواری که همه‌گیری کرونا مقابل هنرمندان قرار داده، ادامه می‌دهد: تعطیل کردن تئاتر آسان‌ترین راه است ولی باید در این گیر و دار فکری برای خود بکنیم. متاسفانه مدیران فرهنگی ما آنچنان اقدام موثری انجام نمی‌دهند. وضعیت ما همانند مردمی است که در یک کشتی توفان‌زده گرفتار شده‌ایم و ناخدا با وجود همه سختی‌ها باید بتواند کشتی را هدایت کند و مسافران را به سلامت به مقصد برساند.    

این کارگردان خاطرنشان می‌کند: هنرمندان هم دل قرص و محکمی برای کار ندارند، چون حتی تمرین تله تئاتر هم دشواری‌ها و ریسک خود را دارد اما دست‌کم فرصتی است تا هم تئاتر زنده بماند، هم هنرمندان آن مجالی برای کار و درآمدزایی بیابند و هم مردم از تئاتر بهره‌مند شوند ولی گویا تلویزیون این موضوع را جدی نگرفت و ماجرا منتفی شد.

او یادآوری می‌کند: حدود دو ماه پیش به مدیر اداره کل هنرهای نمایشی پیشنهاد کردم که برای ساخت تله تئاتر با تلویزیون هماهنگ کنند و ایشان هم استقبال کردند ولی تصورم این است که تلویزیون رغبتی ندارد و این بی‌اعتنایی، تاسف‌برانگیز است بخصوص که بودجه ساخت 10 تله تئاتر بارها از یک سریال متوسط هم پایین‌تر است.

این هنرمند اضافه می‌کند: بی‌توجهی تلویزیون به تئاتر، به سال‌ها پیش برمی‌گردد و ربطی هم به کرونا ندارد. گاهی این ذهنیت ایجاد می‌شود که اصلا تئاتر نمی‌خواهند.

مرزبان با اشاره به سخنان وزیر بهداشت که چندی پیش از هنرمندان خواست تا با ساخت آثار هنری، به حفظ روحیه مردم کمک کنند، توضیح می‌دهد: هنرمندان حاضر به ریسک هستند و در این مدت هم از جان خود مایه گذاشتند ولی باید امکانات در اختیارشان گذاشت و فضای کار و بودجه به آنان داد. کجا کار هنری بسازند؟ مسئولان فقط می‌گویند هنرمندان کار کنند ولی هیچ زمینه‌ای فراهم نمی‌کنند.

این هنرمند در پایان با لحنی طنزآمیز ماجرای ربوده شدن گردن‌بندش را که شبیه سرقت گردن بند علی دایی است روایت می‌کند و می‌گوید: بدون اغراق شاید یک ماه است پایم را از خانه بیرون نگذاشته‌ام ولی متاسفانه شرایط دشوار اقتصادی باعث افزایش ناامنی‌ها شده و همان یک ماه پیش که از خانه بیرون زدم، دو موتورسوار زنجیر طلایم را دزدیدند. جالب است که چندی پیش هم همین اتفاق برای علی دایی افتاد، با این تفاوت که ایشان از من خوش‌شانس‌تر است و گردنبندش ظرف چند روز پیدا شد ولی از گردنبند من هیچ خبری نشد! اگر روزگار همچنان به هنرمندان سخت بگیرد، دیگر نمی‌توانم روی فروش این گردنبند حسابی باز کنم.

 

تئاتر هادی مرزبان کارگردان تئاتر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین