کد خبر: 54839 A

ناتالی پورتمن ستاره سینمای هالیوود می‌گوید ممانعت از بازی در صحنه‌های جنسی به شیوه دفاع شخصی او بدل شده است.

ایران آرت: ناتالی پورتمن بازیگر ۳۹ ساله به‌تازگی در مصاحبه با پادکست "آرمچر اکسپرت" با اجرای دکس شپرد از دوران کودکی تا بزرگسالی خود و تبدیل شدن به یک ستاره گفته است. این بازیگر که در حین تولید فیلم "لئون: حرفه‌ای" در سال ۱۹۹۴ به سن ۱۲ سالگی رسید، به شپرد می‌گوید: "در آن زمان اجازه نداشتم آنچه که هستم را ابراز کنم."

پورتمن که برای بازی در "قوی سیاه" (Black Swan) به کارگردانی "دارن آرونوفسکی" برنده‌ی اسکار شد، و در سن ۱۴ سالگی در فیلم‌های مشابهی چون "دختران زیبا" (Beautiful Girls) ایفای نقش کرده، در ادامه توضیح می‌دهد که چگونه صنعت فیلمسازی هالیوود رشد طبیعی او را به انحراف کشانده است: "نگاه جنسی در کودکی گرایش جنسی را از من گرفت زیرا سبب ترسیدن من شده بود.

پورتمن در این گفتگوی ۹۰ دقیقه‌ای به شپرد می‌گوید: "افراد بسیار زیادی این احساس را نسبت به من داشته‌اند که با بزرگسال‌تر شدن، محافظه‌کارتر، به‌شدت جدی‌تر و [نسبت‌ به مسائل جنسی] سخت‌گیر شده‌ام. تعمداً چنین رفتار می‌کنم زیرا در آن صورت احساس امنیت می‌کنم. اگر کسی به شما احترام بگذارد، نگاه ابزاری نخواهد داشت."

به گزارش 30نما پورتمن در سال ۱۹۹۷ پیشنهاد بازی در نقش "لولیتا" در فیلمی به کارگردانی "آدرین لین" بر اساس رمان "ولادیمیر ناباکوف" را رد می‌کند. داستان این رمان در مورد علاقه‌مند شدن یک مرد میان‌سال به دختری ۱۲ ساله است. پورتمن می‌گوید رد چنین نقش‌هایی و ممانعت از بازی در صحنه‌های جنسی به شیوه دفاع شخصی او بدل شده. او اضافه می‌کند: "در آن سن انسان گرایش جنسی و تمایلات خودش را دارد و می‌خواهد تجربه کند… اما لزوماً احساس امنیت نمی‌کند. شروع می‌کند به بنا کردن سنگرهایی."

پورتمن در سال ۲۰۱۸ نیز از این تجارب ناخوشایندش گفته و خود را "قربانی تروریسم جنسی" خوانده بود. شپرد می‌گوید مسیر بازیگری پورتمن با ستارگان دیزنی از جمله "مایلی سایرس" و "بلا تورن" کاملاً متفاوت بوده است. پورتمن موافقت می‌کند: "کاملاً درست است."

 

ناتالی پورتمن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین