کد خبر: 55074 A

چادویک بوزمن ستاره فیلم هالیوود و کری مالیگن بازیگر فیلم "زن جوان آینده‌دار" به عنوان بهترین بازیگران مرد و زن سال 2020 از نگاه حلقه منتقدان لس آنجلس معرفی شدند.

ایران آرت: رأی‌گیری "اتحادیه‌ی منتقدین فیلم لس‌آنجلس" (LAFCA) برای انتخاب بهترین فیلم و بهترین بازیگران سال ۲۰۲۰ یکشنبه ۲۰ دسامبر به صورت مجازی انجام شد. در این گزینش بیش از ۶۰ ژورنالیست مشارکت کردند. جمعه گذشته "حلقه‌ی منتقدین فیلم نیویورک" فیلم "اولین گاو" (First Cow) را به عنوان بهترین فیلم و "کلوئی ژائو" را به عنوان بهترین کارگردان معرفی کرده بود.

با به تأخیر افتادن مراسم اسکار ۲۰۲۱ تا اواخر ماه آوریل، هنوز فرصت زیادی برای فیلم‌های جدید وجود دارد و منتقدین با ارائه‌ی فهرست‌های خود برای بهترین‌های سال، می‌توانند فرصتی به عناوین فراموش‌شده اما قابل‌توجه بدهند. سال گذشته جایزه‌ی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی "منتقدین لس‌آنجلس" به "انگل" (Parasite) و "بونگ جون هو" اهدا شد و این پیروزی‌ها در اسکار ۲۰۲۰ تکرار شدند. دیگر برندگان سال گذشته "آنتونیو باندراس" برای "رنج و شکوه" (Pain and Glory) و "ماری کی پلیس" برای "دایان" (Diane) بودند. در سال ۲۰۱۸ نیز "رما" (Roma) "آلفونسو کوارون" برنده‌ی بهترین فیلم و "دبرا گرانیک" با "ردی به جا مگذار" (Leave No Trace) برنده‌ی بهترین کارگردانی شده بود.

به گزارش 30نما برندگان جوایز "منتقدین فیلم لس‌آنجلس" ۲۰۲۰ عبارتند از:

بهترین فیلمبرداری

تبر کوچک (Small Axe)

رتبه دوم: سرزمین خانه‌به‌دوشان (Nomadland)

 

بهترین موسیقی متن

روح (Soul)، ترنت رزنر و اتیکس راس

رتبه دوم: لاورز راک (Lovers Rock)، میکا لیوای

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

گلین ترومن، بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)

رتبه دوم: پل ریسی، آوای متال (Sound of Metal)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

یون یو-جونگ، میناری (Minari)

رتبه دوم: آماندا سایفرید، منک (Mank)

 

بهترین طراحی صحنه

منک (Mank)

رتبه دوم: بلندقد (Beanpole)

 

بهترین انیمیشن

گرگ‌سواران (Wolfwalkers)

رتبه‌ دوم: روح (Soul)

 

جایزه فیلم تجربی "داگلاس ادواردز"

لبخند سوسیالیستی او (Her Socialist Smile)، جان جیانویتو

 

بهترین فیلمنامه

زن جوان آینده‌دار (Promising Young Woman)

رتبه دوم: هرگز به‌ندرت گاهی همیشه (Never Rarely Sometimes Always)

 

بهترین مستند

زمان (Time)

رتبه دوم: کالکتیو (Collective)

 

بهترین بازیگر مرد

چادویک بوزمن، بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)

رتبه دوم: ریز احمد، آوای متال (Sound of Metal)

 

بهترین بازیگر زن

کری مالیگن، زن جوان آینده‌دار (Promising Young Woman)

رتبه دوم: وایولا دیویس، بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)

 

بهترین کارگردان

کلوئی ژائو، سرزمین خانه‌به‌دوشان (Nomadland)

رتبه دوم: استیو مک‌کوئین، تبر کوچک (Small Axe)

 

جایزه "نسل جدید"

رادا بلانک، نسخه ۴۰ ساله (The 40-Year-Old Version)

 

بهترین فیلم خارجی زبان

بلندقد (Beanpole)

رتبه دوم: مارتین ایدن (Martin Eden)

 

بهترین فیلم

تبر کوچک (Small Axe)

رتبه دوم: سرزمین خانه‌به‌دوشان (Nomadland)

 

هالیوود چادویک بوزمن حلقه منتقدان نیویورک
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین