کد خبر: 55117 A

عربستان سعودی فیلم "دختر دریا" را به عنوان نماینده خود در رقابت اسکار بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرد.

ایران آرت: درام رئالیستی جادویی "دختر دریا" به کاگردانی "شاهد امین" درباره دختری جوان به نام حیات است که در یک روستای ماهیگیری فقیر زندگی می کند که بر اساس یک سنت قدیمی هر خانواده باید یک دختر خود را به موجودات دریایی بسپارد که در آب های اطراف زندگی می کنند. 

این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و پس از آن در جشنواره های لندن و سنگاپور نیز به روی پرده رفت. 

"دختر دریا" چهارمین حضور سینمای عربستان را تمام ادوار جوایز سینمایی اسکار رقم خواهد زد. عربستان اولین بار در سال ۲۰۱۴ با فیلم "وجده" ساخته "حیفا المنصور" پا به رقابت اسکار گذاشتند و تاکنون نیز به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه نیافته‌اند. 

به گزارش ایسنا آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در این شاخه روز اول دسامبر (۱۱ آذرماه) اعلام شده بود و تاکنون ۹۰ کشور نماینده رسمی خود را برای رقابت در اسکار ۲۰۲۱ به آکادمی معرفی کرده اند و فیلم "خورشید" به کارگردانی مجید مجیدی نیز نماینده سینمای ایران در این رویداد خواهد بود.

آکادمی اسکار با بررسی این فیلم ها به زودی و به صورت رسمی فهرست فیلم های واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ را منتشر خواهد کرد. 

سال گذشته، ۹۲ کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فیلم "اَنگل" ساخته "بونگ جون هو" از کره جنوبی موفق به کسب جایزه شد.

فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.

 

عربستان سعودی اسکار اسکار 2021 شاهد امین دختر دریا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین