کد خبر: 55121 A

فیلم "سرزمین آوارها" موفق به کسب ۵ جایزه اصلی از جمله بهترین فیلم از جوایز سالانه انجمن منتقدان شیکاگو شد.

ایران آرت: "سرزمین آواره ها" ساخته "کلوئی ژائو" که پیش از این موفق به کسب شیر طلای ونیز، بهترین فیلم جشنواره ونیز و بهترین فیلم ۲۰۲۰ در نظرسنجی ایندی وایر از منتقدان و روزنامه نگاران سینمایی شده است، در جوایز انجمن منتقدان شیکاگو نیز در مجموع توانست ۵ جایزه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر زن (فرانسیس مک دورمند)، فیلمنامه اقتباسی و فیلمبرداری را به خود اختصاص دهد. 

 

در این فیلم "فرانسس مک دورمند" بازیگر برنده اسکار در نقش زنی از یک شهر در ایالت نوادای آمریکا بازی می‌کند که زندگی جدیدی را در جاده تجربه می کند. این فیلم بر اساس کتاب غیرداستانی "سرزمین آواره ها: زنده ماندن در آمریکای قرن بیست و یکم" نوشته "جسیکا برودر " ساخته شده است. 

به گزارش ایسنا در سایر بخش ها "چادویک بوزمن" بازیگر درگذشته آمریکایی برای بازی در فیلم "بلک باتم ما رینی" بهترین بازیگر مرد شناخته شده و جوایز نقش مکمل مرد و زن نیز به ترتیب به "پول راکی" برای فیلم "صدای متال" و "ماریا باکالووا" برای بازی در قسمت جدید کمدی "بورات" رسید. 

در سایر شاخه ها، "راند دیگر" به کارگردانی "توماس وینتربرگ" از دانمارک بهترین فیلم غیرانگلیسی شناخته شد و جایزه بهترین مستند بلند و انیمیشن به ترتیب به "دیک جانسون مرده است" و "وُلف واکرز" اعطاء شد. 

تاکنون توافق نظر قابل توجهی در میان برندگان جوایز سینمایی منتقدان دیده نشده و حلقه منتقدان نیویورک فیلم "اولین گاو" ساخته "کلی رایکارت" و انجمن منتقدان لس آنجلس فیلم "تبر کوچک" ساخته "استیو مک کوئین" را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرده اند.

 

 

هالیوود کلوئی ژائو سرزمین آواره ها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین