کد خبر: 55299 A

استیون سودربرگ قرار بود کارگردانی یکی از قسمت‌های مجموعه "جیمز باند" را عهده‌دار شود اما به دلیل وجود اختلاف نظر از این کار انصراف داد.

ایران آرت:  با شیوع ویروس کرونا در جهان نام استیون سودربرگ کارگردان مطرح آمریکایی به دلیل ساخت فیلم شیوع (Contagion) که پیش‌بینی نسبتا دقیقی از شرایط کنونی ارائه داده بود، برسر زبان‌ها افتاد. اما شاید کمتر کسی می‌دانست این فیلمساز که در طول فعالیت هنری خود به استثنای سه‌گانه ۱۱ یار اوشن (Ocean's Eleven ) و مجموعه مایک جادویی تاکنون هیچ پروژه دنباله‌داری را قبول نکرده، قرار بود یکی از فیلم‌های مجموعه جاسوسی و پرطرفدار جیمز باند را کارگردانی کند.    

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سی‌بی‌آر (CBR)، سودربرگ در قسمت جدید پادکست Happy Sad Confused اعلام کرد زمانی تا پای کارگردانی یکی از فیلم‌های مجموعه جیمز باند پیش رفته بود اما بر سر اختلاف‌نظرهای خلاقانه از این کار انصراف داد.   

وی گفت: درباره برخی موارد مهم با هم اختلاف‌نظر داشتیم. گفت‌وگوها و مذاکرات فوق‌العاده‌ای صورت گرفت اما به نتیجه نرسیدیم.

به نقل از ایرنا این کارگردان ۵۷ ساله اذعان کرد بخشی از ایده‌هایی که برای ساخت جیمز باند در سر داشت را بعدها در فیلم اکشن غیرقابل کنترل (Haywire‎) پیاده کرد. فیلم غیرقابل کنترل که با بازی جینا کارانو، مایکل فاسبندر، ایوان مک‌گرگور و بیل پاکستون در سال ۲۰۱۱ اکران شد، روایتگر داستان یک مامور سری سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا است که در یکی از ماموریت‌ها خود باید همزمان با انتقام از کسانی که به او خیانت کرده‌اند، از عزیزانش حفاظت کند. ساخت این فیلم در مقایسه با یک فیلم از سری جیمز باند هزینه بسیار کمتری داشت و تنها با ۲۳ میلیون دلار سرهم آمد.

مجموعه سینمایی جیمز باند به زودی با فیلم زمانی برای مردن نیست به پرده سینماها بازخواهد گشت. این فیلم که آخرین حضور دانیل کریگ در نقش مامور ۰۰۷ است، اول قرار بود نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان- آذر ۹۸) اکران شود اما با کناره‌گیری دنی بویل از کارگردانی پروژه، کری فوکوناگا جایگزین وی شد و تاریخ اکران ابتدا به فوریه (بهمن- اسفند ۹۸) و سپس به مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت- خرداد ۹۹) موکول شد. اما شیوع کرونا بار دیگر برنامه‌ها برای اکران زمانی برای مردن نیست را بهم ریخت و پس از دو بار تعویق، سرانجام قرار شد این فیلم دوم آوریل سال آینده میلادی (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) روی پرده رود.

 

جیمز باند کارگردان استیون سودربرگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین