کد خبر: 55402 A

شهاب حسینی در همکاری جدید خود با کوروش آهاری، نقش علی جوان فیزیکدان مشهور ایرانی را بازی خواهد کرد.

ایران آرت: شهاب حسینی (بازیگر فیلم فروشنده) قرار است در فیلمی به کارگردانی و نویسندگی کوروش آهاری، نقش فیزیکدان و مخترع ایرانی – آمریکایی به نام علی جوان را بازی کند. آهاری اخیراً فیلم "آن شب" را کارگردانی کرده است.

علی جوان نخستین لیزر گازی جهان را در سال ۱۹۵۹ اختراع کرده است. او همچنین در زمینه‌های دیگری مثل فیزیک کوانتوم و طیف بینی نیز فعالیت‌ داشته است. اولین لیزر هلیوم- نئون ساخته شده به دست وی در سال ۱۹۶۰، در موزه ملی تاریخ آمریکا برای نمایش قرار داده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کمپانی تولید فیلم آهاری، حسینی و الکس بریتو به نام پل مدیا، حق پخش زندگی علی جوان را به صورت انحصاری دریافت کرده است. دختر علی جوان به نام لیلا جوان تهیه کننده این پروژه سینمایی است.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/10/14/13216086_445.jpg

شهاب حسینی در دو فیلم برنده اسکار اصغر فرهادی به نام های "فروشنده" و "جدایی" نقش آفرینی کرده است. او سابقه بردن جایزه بهترین بازیگری را از جشنواره فیلم کن در کارنامه دارد.

کوروش آهاری اخیراً فیلم مهیج و ترسناک "آن شب" را کارگردانی کرده است. پل مدیا اکنون مشغول جلسه با نویسندگان است که فیلمنامه را در کنار کوروش آهاری به پایان برساند.

 

شهاب حسینی کوروش آهاری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین