کد خبر: 55504 A

عضو کمیسیون تلفیق گفت: سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ۵۰۰ میلیون تومان ملزم به پرداخت مالیات در سال آینده هستند.

ایران آرت: احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار کرد که برخی از سلبریتی‌ها ملزم به پرداخت مالیات شده‌اند.

وی در گفت‌وگو با باشگان خبرنگاران جوان بیان کرد: بر اساس پیشنهاد بنده در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰، سلبریتی‌ها هم مشمول پرداخت مالیات در سال آینده شدند؛ بر این اساس سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ۵۰۰ میلیون تومان ملزم به پرداخت مالیات در سال آینده هستند.

به گزارش ایران‌آرت، موضوع حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها سال گذشته در حالی از سوی سازمان امور مالیاتی مطرح شد که از وزیر ارشاد گرفته تا رییس سازمان برنامه و بودجه با آن مخالفت کردند.

همچنین هنرمندان فراوانی نیز به این موضوع واکنش نشان دادند، از جمله فاطمه معتمدآریا که بیان کرد: سال‌ها است که براساس یک کارشناسی قوی به این نتیجه رسیده‌اند که هنرمندان نه فقط بازیگران سینما و تئاتر، بخشی از تلویزیون و دیگر هنرها، مالیات ندهند. اگر قرار باشد از هنرمندان مالیات بگیرند اتفاقاً این‌ها باید انتهای خط مالیاتی باشند. چون نسبت به مسائل مالی و چرخه‌های مالی که وجود دارد، کم‌ترین درآمد را بازیگران دارند.

این بازیگر سینما گفت: از حدود ۵هزار نفر که در سینمای ما به طور مشخص عضو خانه سینما هستند، سالیانه اگر ۱۰۰ فیلم ساخته شود، ۴۰۰ نفر سر کار هستند. این نمایش شکوه، جاه، مقام و پولی که در این صفحات مجازی خیلی متداول شده مانند همین فرش قرمزها، برای تعداد محدودی از هنرمندان ما است. بقیه کسانی هستند که واقعاً در طول سال یا به سختی اموراتشان را می‌گذرانند و یا اصلا به سختی درآمدی برای امرار معاش دارند.

وی افزود: به نظر من خیلی خوب است که تمام سازمان‌های دولتی برای ایجاد تسهیلات برای کل مردم با هم یک تعاملی داشته باشند که یک بخشی از آن مالیات است. مالیات را از کسانی بگیرند که واقعاً باعث یک اختلاف طبقاتی عظیم در جامعه شده‌اند، چه طبقه هنرمندان، چه طبقه کارگران و چه طبقه مرفه. سال‌ها روی این مسئله کار کردند و به این نتیجه رسیدند که به چه دلیل و چگونه هنرمندان نباید مالیات بدهند و اداره مالیات هم اتفاقا از این مسئله ضرر نکند.

معتمدآریا ادامه داد: این طور نیست که سینما مالیات ندهد. سینما مالیات خودش را می دهد اما این مالیات از افراد گرفته نمی‌شود و از فروش بلیت سینماها گرفته می‌شود. پشت هر بلیطی که خریده می‌شود نوشته شده است که چند درصد از آن پرداخت می‌شود.

 

 

هنرمند سلبریتی
نظرات خوانندگان
  • علیرضا
    پاسخ

    خب گفته برای درامد بالای ۵۰۰ میلیون دیگه.

    اگه درامدشون کم باشه که ازشون مالیات کسر نمی‌شه.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین