کد خبر: 55812 A

سریال بریجرتون، محصول نتفلیکس در فصل اول، دارای ۸ قسمت حدودا یک ساعته است و برای علاقمندان به داستان‌های عاشقانه‌ای به سبک نویسندگان کلاسیک انگلیسی مثل جین آستین، لذت‌بخش خواهد بود.

ایران آرت: سریال بریجرتون، محصول جدید نتفلیکس، داستانی است به سبک داستان‌های قدیمی عاشقانه انگلیسی و اگر کسی طرفدار عشق‌های رمانتیک، لباس‌ها و صحنه‌های رنگی و پرجزئیات و داستان‌های سرراست باشد، از تماشای آن لذت خواهد برد.

 به گزارش همشهری آنلاین، این سریال اقتباسی است از اولین کتابِ مجموعه‌ رمان‌های عاشقانه تاریخی بریجرتون نوشته جولیا کوئن، نویسنده امریکایی. جولیا کوئن، نویسنده رمان‌های بریجرتون در گفت‌وگویی با گاردین می‌گوید: "مردم به رمان‌های عاشقانه نگاه تحقیرآمیزی دارند، ما فرزندخوانده‌های زشت صنعت کتاب و نشر هستیم. با این وجود رمان‌های عاشقانه درآمد زیادی نصیب ناشران می‌کند تا آن‌ها بتوانند خرج کتاب‌های شعر، داستان‌های ادبی و چیزهای دیگری کنند که عایدی مالی چندانی ندارند.

او می‌گوید هرگز خوابش را هم نمی‌دید که رمان‌هایش-داستان‌های عاشقانه‌ای که در آن زنان باهوش و شوخ‌طبع به دنبال مردان خوش‌قیافه و اسم و رسم‌دار هستند- بتوانند راهی به تلویزیون پیدا کنند: "اما هیچ‌کس هرگز این کار را نکرده است، هیچ‌کس ذره‌ای تمایل نشان نداده است. و این نه فقط درباره کتاب‌های من، بلکه به طور کلی در مورد این ژانر صادق است. اگر هم کسی بخواهد اقتباسی از این ژانر داشته باشد، آثار جین آستین را دوباره می‌سازد. بخشی از این هم به خاطر اعتباری است که نام جین آستین به اثر می‌دهد." به گفته کوئن هرگز کسی نمی‌خواهد از یک اثر معاصر عاشقانه تاریخی اقتباس کند، هیچ‌کس به جز شوندا رایمز که تهیه‌کننده گریز آناتومی و اسکاندال بوده است و از طرفداران رمان‌های کوئن به شمار می‌آید. او از تهیه‌کنندگان سریال بریجرتون است و به دلیل علاقه او به رمان‌های کوئن است که این اقتباس، به اثری پرطرفدار در نتفلیکس تبدیل شده است. 

رمان‌های بریجرتون ماجراهای عاشقانه ۸ خواهر و برادر خانواده بریجرتون را در طبقات بالای اجتماعی لندن قرن ۱۹ روایت می‌کند. سریال نتفلیکس، از کتاب اول این مجموعه اقتباس شده که به زندگی دافنه بریجرتون، دختر بزرگ خانواده می‌پردازد: فصل مهمانی‌ها و معاشرت‌ها در لندن آغاز شده و دخترها و پسرهای جوان در جستجوی همسر آینده خود هستند. در این میان، سایمون بست، پسر دوک هستینگز، به خاطر بیماری پدرش به لندن بازگشته و پس از مرگ پدر او به دوک جدید هستینگز تبدیل می‌شود. دوک جدید برای فرار از دست مادرانی که می‌خواهند دخترانشان را به او معرفی کنند، با دافنه بریجرتون توافقی می‌کند که این قول و قرار، کم‌کم موجب علاقه این دو به یکدیگر می‌شود. هر چند دوک هستینگز که کودکی سختی داشته، تصمیم گرفته است که هرگز ازدواج نکند و بچه‌دار نشود. در این بین، یک نویسنده با نام مستعار لیدی ویسلدان هر روز ستونی از شایعات و اخبار زرد خانواده‌های اشراف در روزنامه منتشر می‌کند و نوشته‌های او بر سرنوشت این خانواده‌ها تاثیر زیادی دارد، که این خود هم‌ راهگشا است و هم در مواقعی موجب دردسر قهرمانان داستان می‌شود.

در اقتباس تلویزیونی از رمان کوئن، بازیگران چند شخصیت اصلی رنگین‌پوست انتخاب شده‌اند؛ از جمله ملکه بریتانیا، لیدی دانبری و دوک هستینگز و از نظر نویسنده رمان‌، این اتفاق مثبتی در سریال است. کوئن که نام اصلی او جولی پوتینگر است، در نیوانگلند بزرگ شد و در ابتدا در دانشگاه هاروارد در رشته تاریخ هنر تحصیل کرد. بعد از آن تصمیم گرفت پزشک شود، اما دوست داشت رمان عاشقانه هم بنویسد. او هم‌زمان با امضای قرارداد انتشار کتابش، وارد دانشکده پزشکی ییل شد. رمان‌های او پرفروش بودند، اما او در مصاحبه‌ با گاردین می‌گوید در سال ۲۰۱۷، وقتی در استارباکس نشسته بود و از طرف تهیه‌کننده سریال به او تلفن شد، اصلا انتظارش را نداشت.

کوئن در تهیه سریال به عنوان مشاور حضور داشت، اما بیشتر اجازه داد که کریس ون دوسن، سازنده سریال و تیمش کار خودشان را پیش ببرند. هر چند تغییرات، موجب شده که داستان از واقعیت تاریخیش دور شود ولی نویسنده معتقد است که این یک فانتزی عاشقانه است و مردم حق دارند فقط از قصه لذت ببرند. 

سریال بریجرتون، محصول نتفلیکس در فصل اول، دارای ۸ قسمت حدودا یک ساعته است و برای علاقمندان به داستان‌های عاشقانه‌ای به سبک نویسندگان کلاسیک انگلیسی مثل جین آستین، لذت‌بخش خواهد بود. 

نتفلیکس سریال بریجرتون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین