کد خبر: 55854 A

نامزدهای آثار تلویزیونی بیست و ششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان در حالی اعلام شده است که دو مجموعه "تاج" و "اوزارک" پیشتاز این بخش هستند.

ایران آرت: دو مجموعه تلویزیونی تاج و اوزارک از محصولات شرکت نتفلیکس، هر کدام با ۶ نامزدی از موثرترین سریال‌های این شبکه تلویزیونی هستند و باعث شدند نتفلیکس با ۲۶ نامزدی جلوتر از شبکه اچ‌بی‌او با ۲۲ نامزدی قرار بگیرد.

سریال تاج و اوزارک علاوه بر آنکه نامزد جایزه بهترین سریال درام شدند در بخش بازیگران اصلی و مکمل نیز حضور پرقدرتی داشتند. جاش اوکانر در بخش بازیگر اصلی مرد در کنار الیویا کلمن و اما کورین در بخش بازیگر اصلی زن از جمله نامزدهای سریال تاج در بخش بازیگران نقش اصلی بودند. سریال اوزارک نیز در این بخش‌ها جیسون بیتمن و لورا لینی را به عنوان نامزد دریافت جایزه داشت.

مجموعه تلویزیونی "لاوکرفت کانتری" (Lovecraft Country) از دیگر آثار مورد توجه جوایز انتخاب منتقدان بود؛ این سریال شبکه اچ‌بی‌او برای ۵ جایزه در ۵ بخش مختلف نامزد شد. از جمله سایر سریال‌هایی که ۵‌ نامزدی دریافت جایزه داشتند می‌توان به مجموعه تلویزیونی کوتاه "خانم آمریکا" (Mrs. America‎) از شبکه اف‌ایکس و سریال‌های کمدی "شتز کریک" (Schitt’s Creek‎) و "آنچه در سایه انجام می‌دهیم" (What We Do in the Shadows) به ترتیب از شبکه‌های اف‌ایکس و پاپ اشاره کرد.

به گزارش مجله دیجی کالا بخش بهترین سریال‌های درام علاوه بر اوزارک و تاج شامل "بهتره با ساول تماس بگیری" (Better Call Saul)، "مبارزه خوب" (The Good Fight)، لاوکرافت کانتری، "مندلورین" (The Mandalorian)، "پری میسون" (Perry Mason) و "این ما هستیم" (This Is Us) بود در حالی که بخش بهترین سریال‌های کمدی علاوه بر شتز کریک و آنچه در سایه انجام می‌دهیم، سریال‌های "مهمان‌دار" (The Flight Attendant)، "چیزهای بهتر" (Better Things)، "مام" (Mom)، "رامی" (Ramy)، "پن۱۵" (Pen15) و "تد لسو" (Ted Lasso) را در خود جا داد.

از جمله تغییراتی که در این دوره از اعلام نامزدهای آثار تلویزیونی جوایز انتخاب منتقدان اتفاق افتاده ایجاد یک دسته جدید تحت عنوان سریال‌های Short Form است،‌ در عین حال برخلاف سال‌های قبل در بخش سریال‌های انیمیشن نامزدی معرفی نشده است.

همچنین امسال تعداد نامزدهای بخش بازیگری در بخش بازیگر سریال درام از ۸ نامزد به ۶ نامزد و در اغلب‌ بخش‌های دیگر از ۷ به ۶ نامزد کاهش یافته است.

سال گذشته سریال "وراثت" (Succession) به عنوان بهترین سریال درام و سریال "فلیبگ" (Fleabag) به عنوان بهترین سریال کمدی جوایز انتخاب منتقدان برگزیده شدند. اما در سال میلادی ۲۰۲۰ تقریبا اغلب سریال‌های موفق سال قبل از آن، به دلیل همه‌گیری کرونا یا به پایان رسیدن داستان ادامه نیافتند و باعث شدند عناوین و چهره‌های جدید بیشتر از قبل در میان برگزیدگان امسال دیده شوند.

جوایز انتخاب منتقدان علاوه بر آثار تلویزیونی شامل عناوین سینمایی هم می‌شود اما نامزدهای بخش جوایز سینمایی ۱۹ بهمن‌ماه امسال اعلام خواهد شد. در نهایت ۱۷ اسفندماه سال جاری شاهد برگزاری مراسم و اعلام برندگان نهایی آن خواهیم بود.

 

هالیوود سریال تاج سریال سریال اوزارک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین