کد خبر: 56056 A

سازمان‌دهندگان جشنواره فیلم کن اعلام کردند هفتاد چهارمین دوره آینده این رویداد مهم سینمایی شش تا ۱۷ ژوییه ۲۰۲۱ (۱۵ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

ایران آرت: هر چند پیش‌تر اعلام شده بود جشنواره کن ۲۰۲۱ ۱۱ تا ۲۲ مه (۲۱ اردیبهشت تا اول خرداد ۱۴۰۰) برگزار می‌شود اما موج تازه شیوع کرونا در فرانسه و محدود شدن بسیاری از برنامه‌ها باعث شد مدیران کن تصمیم بگیرند آن را چند ماه عقب بیندازند. به این ترتیب، جشنواره کن ۲۰۲۱ به جای وقت همیشگی یعنی بهار، به تابستان منتقل شده و شاید این تصمیم برای مسئولان شهر ساحلی کن در جنوب فرانسه چندان خوشایند نباشد

انتقال کن به تابستان چند نکته مهم دارد؛ اول اینکه آغاز فصل گرما در شهر گردشگرپذیر کن با هجوم مسافران داخلی و خارجی همراه است و شاید حضور همزمان گردشگران و سینماگران به کمبود فضاهای اقامتی بینجامد. از سوی دیگر، فیلم کن با جشنواره تبلیغاتی کن همزمان می‌شود و البته فاصله این رویداد مهم سینمایی با رویدادهای مهم و مشابه دیگر چون ونیز، تلوراید و تورنتو بسیار کم خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین هنوز دقیق مشخص نیست جشنواره کن ۲۰۲۱ دوره هفتاد و چهارم خواهد بود یا به خاطر برگزار نشدن دوره پیش، کن سال آینده برچسب دوره ۷۳ می‌خورد. مدیران کن با لغو کردن جشنواره امسال صرفا فهرست ۵۶ فیلم حاضر در بخش‌های رسمی دوره هفتاد و سوم را اعلام کردند. آنها امیدوارند با آغاز واکسیناسیون در سراسر اروپا و جهان، شیوع کرونا تا تابستان آینده مهار شده باشد و بتوانند جشنواره را به شیوه همیشگی برگزار کنند.

گفته می‌شود تکلیف ریاست هیات داوران بخش مسابقه رسمی جشنواره کن ۲۰۲۱ هم روشن شده است. اسپایک لی که قرار بود رئیس داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره هفتاد و سوم باشد، به احتمال زیاد رئیس داوران جشنواره سال آینده خواهد بود.

جشنواره فیلم کن جشنواره کن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین