کد خبر: 56114 A

جزئیات جدیدی از قسمت چهارم فیلم "ماتریکس" با بازی کیانو ریوز که هواداران سالها انتظارش را می‌کشیدند منتشر شده است.

ایران آرت: بازگشت "ماتریکس" با قسمت چهارم برای بعضی از هواداران سه‌گانه هنوز باورکردنی نیست، اما فیلمبرداری این پروژه با کیانو ریوز و کری آن ماس به پایان رسیده، و حتی در سال ۲۰۲۱ از شبکه‌ی HBO Max منتشر خواهد شد. "لانا واچوفسکی" و برادران وارنر هنوز از عنوان رسمی فیلم رونمایی نکرده‌اند، اما با توجه به تصویری که یکی از گریمورهای فیلم از هدیه‌ی پایان فیلمبرداری پروژه به اشتراک گذاشته، به نظر می‌رسد که عنوان قسمت چهارم "رستاخیزهای ماتریکس" (The Matrix Resurrections) باشد.

این عنوان با الگوی نامگذاری قسمت‌های قبلی چندگانه و بازگشت شخصیت "نئو/برگزیده" با بازی ریوز  که هویتی مسیح-وار داشت و نیز مضمون داستان سه‌گانه مطابقت دارد. در قسمت سوم "ماتریکس"، نئو خودش را قربانی کرد تا "ماتریکس" را دوباره راه‌اندازی کند.

"ماتریکس ۴" داستانی را ادامه می‌دهد که به نظر می‌رسید با "بارگذاری مجدد ماتریکس" و "انقلاب‌های ماتریکس"در سال ۲۰۰۳ خاتمه پیدا کرده. در این پروژه "لیلی واچوفسکی" که فیلمنامه را به نگارش درآورده با لانا همکاری نمی‌کند. فیلمبرداری این فیلم پس از چند مرتبه تأخیر، در ماه نوامبر به شکلی بحث‌برانگیز به پایان رسید.

30نما نوشت علاوه بر ریوز و ماس، "جیدا پینکت اسمیت" و "لمبرت ویلسون" نقش‌های پیشین خود را تکرار می‌کنند. اما "لارنس فیشبورن"، "هوگو ویوینگ" و اخیراً "جینا تورس" تأیید کرده‌اند که برای قسمت چهارم بازنخواهند گشت. شخصیت‌های جدید داستان "نیل پاتریک هریس"، "جاناتان گراف"، "پریانکا چوپرا جونز"، "جسیکا هنویک"، "یحیی عبدالمتین دوم" و بسیاری دیگر خواهند بود.

ریوز سال گذشته در مورد فیلمنامه‌ی قسمت چهارم به "بی‌بی‌سی" گفت که فیلم یک داستان عاشقانه است. اما "پریانکا چوپرا" که اخیراً در "ببر سفید" (The White Tiger) با "رامین بحرانی" همکاری کرده، در مصاحبه با "ورایتی" گفت: "نمی‌توانم در موردش حرف بزنم! می‌توانم بگویم که فیلمبرداری به پایان رسیده و این اولین فیلمی بود که پس از قرنطینه بازی کردم اما در محل فیلمبرداری احساس امنیت زیادی داشتم. بسیار خود انجام و مدیریت شد… تجربه‌ی شگفت‌انگیزی بود."

 

ماتریکس کیانو ریوز کری آن ماس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین