کد خبر: 56802 A

امسال استعدادهای بریتانیایی به سنت همیشگی‌شان در فصل اهدای جوایز هالیوودی ادامه دادند و ۴۰ درصد جوایز یا ۱۰ جایزه از ۲۵ جایزه‌ موجود را به خانه بردند.

ایران آرت: گلدن گلوب هفتاد و هشتم یکشنبه شب این هفته در نیویورک با "تینا فی" و در لس‌آنجلس با "ایمی پولر" و چندین اهداکننده‌ جایزه پس از دو ماه تأخیر نسبت به سال‌های گذشته برگزار شد. 

نت‌فلیکس امسال با چهار گلدن گلوب بر آمازون برتری جویید و رتبه‌ی اول پرافتخارترین شبکه‌ها/استودیوها در این مراسم را از آن خود کرد، در حالی که آمازون با ۳ نامزدی در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. نت‌فلیکس با فیلم‌های "بلک باتم ما رینی"، "دادگاه شیکاگو ۷"، "خیلی اهمیت می‌دهم" و "زندگی پیش‌رو" موفق به کسب این جوایز شد و آمازون با "بوارت ۲" و سریال "تبر کوچک" به کارگردانی "استیو مک‌کویین" و بازی "جان بویه‌گا".

دیزنی و سرچ‌لایت تنها کمپانی‌های دیگری بودند که بیش از یک جایزه به خانه بردند. در واقع فیلم‌های "سرزمین خانه‌به‌دوشان"، انیمیشن "روح" و "بورات ۲" تنها فیلم‌های یکشنبه شب بودند که بیش از یک جایزه‌ی گلدن گلوب تصاحب کردند.

در بخش جوایز تلویزیونی نیز نت‌فلیکس پیشتازی کرد و شش جایزه را به نام خود ثبت کرد. پاپ‌تی‌وی با ۲ جایزه و اپل تی‌وی+ و اچ‌بی‌او هریک با ۱ جایزه در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش 30نما سریال "تاج" نت‌فلیکس در مراسم این هفته برنده‌ی چهار جایزه، "گامبی وزیر" همین شبکه برنده‌ی دو جایزه، "شیتس کریک" برنده‌ی دو جایزه و مینی‌سریال "همین‌قدر می‌دانم حقیقت دارد" اچ‌بی‌او و "تد لسو" اپل هر کدام یک جایزه را دریافت کردند.

امسال استعدادهای بریتانیایی به سنت همیشگی‌شان در فصل اهدای جوایز هالیوودی ادامه دادند و ۴۰ درصد جوایز یا ۱۰ جایزه از ۲۵ جایزه‌ی موجود را به خانه بردند. عامل اصلی این برتری سریال بریتانیایی "تاج" با بازیگران بریتانیایی‌اش بود، هرچند که "جیلین اندرسون" هنگام دریافت جایزه با لهجه‌ی آمریکایی‌اش همه‌ی بینندگان را گیج کرد.

اندرسون در این سریال نقش "مارگارت تاچر" را بازی کرده، در حالی که "اما کورین" در همین سریال نقش "پرنسس دایانا" و "جاش اوکانر" نقش "پرنس چارلز" را بازی کرده است.

از سوی دیگر "آنیا تیلور جوی" برای بازی در مینی‌سریال "گامبی وزیر" برنده‌ی اولین گلدن گلوب خود شد. "ساشا بارون کوئن"، "جان بویه‌گا"، "رزمند پایک" و "دنیل کالویا" از جمله دیگر برندگان بریتانیایی گلدن گلوب امسال بودند.

 

گلدن گلوب هالیوود سریال تاج گلدن گلوب 2021
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین