کد خبر: 56950 A

در حالی‌که بسیاری از منتقدان فیلم تام و جری را از نظر فنی ستوده‌اند اما از نظر داستانی و موضوعی آن را فاقد جذابیت و تا حد زیادی برای بینندگان بزرگسال کسل‌کننده دانسته‌اند.

ایران آرت: فیلم جدید "تام و جری" نتوانسته پس از اکران اولیه نظر منتقدان سینما را به‌خود جلب کند و بسیاری از منتقدان، این فیلم را فاقد محتوای قوی و هیجان‌برانگیز دانسته‌اند. تام و جری، فیلم کارتونی لایو – اکشن رایانه‌ای محصول سال 2021به کارگردانی تیم استوری و نویسندگی تونی کاستلو است که در تاریخ 26فوریه در آمریکا همزمان توسط کمپانی "وارنر بروز" و پلتفرم اینترنتی "اچ‌بی‌او" در سالن‌های سینما و اینترنت اکران شد.

در این فیلم چله گریس مورتز، مایکل پنیا، کالین یوست، راب دیلینی و کن جئونگ در نقش‌های  لایو – اکشن بازی می‌کنند. نیکی جم، بابی کاناوله و لیل رل هاوری، نیز صداپیشگی شخصیت‌های این فیلم را به‌عهده دارند. صدای ویلیام هانا و مل بلنک نیز با استفاده از صداهای آرشیوی برخی از شخصیت‌های این فیلم گذاشته شده است.

به گزارش همشهری شخصیت‌های تام و جری در این فیلم مانند نسخه‌های قدیمی این کارتون صدا ندارند. فیلم تام و جری با بودجه 79میلیون دلار ساخته شده و تا‌کنون در گیشه 39.9میلیون دلار فروش کرده است. این فیلم کارتونی که در برخی از کشورها با نام "تام و جری: فیلم" نیز انتشار یافته با اقتباس از شخصیت‌های کارتونی یک‌سری فیلم کارتونی کوتاه نوستالژیک (خالق کارتون‌های قدیمی تام و جری، ویلیام هانا و جوزف باربارا بودند)به همین نام ساخته شده است.

تام و جری 2021دومین اقتباس سینمایی از سری کارتون‌های تام و جری است. نخستین اقتباس سینمایی از ماجراهای این دو شخصیت در سال1992 با عنوان تام و جری: فیلم روی پرده رفت. داستان این فیلم نیز مانند داستان‌های فیلم‌های کارتونی کوتاه و قدیمی تام و جری روایتگر موضوعی چالشی است؛ دختری به‌نام کایلا که در هتلی مجلل در شهر نیویورک کار می‌کند، گربه‌ای کوچه‌ای به نام تام را استخدام می‌کند تا قبل از یک عروسی بسیار مهم از شر موشی موذی به نام جری که در آن هتل ساکن شده است راحت شود.

https://newspaper.hamshahrionline.ir/img/newspaper_pages/1399/12-esfand/18/rooyi/22-01.jpg

منتقدان از تام و جری می‌گویند

در حالی‌که بسیاری از منتقدان فیلم تام و جری را از نظر فنی ستوده‌اند اما از نظر داستانی و موضوعی آن را فاقد جذابیت و تا حد زیادی برای بینندگان بزرگسال کسل‌کننده دانسته‌اند.

جیسون بیلی در نیویورک‌تایمز درباره فیلم تام جری نوشته است: این فیلم کارتونی طولانی برای بزرگسالان از نظر فکری و ذهنی فیلمی کم محتواست اما حضور 2شخصیت جذاب تام و جری که کودکان به آنها علاقه زیادی دارند دیدن این فیلم را برای بزرگسالان نیز قابل تحمل‌تر کرده است.

جان دفور نیز در هالیوودریپورتر نوشته است: علاقه‌مندان به کارتون‌های سینمایی بهتر است به جای دیدن فیلم تام و جری دوباره فیلم راجر ربیت را تماشا کنند.در فیلم تام و جری تیم استوری تنها با 10دقیقه صحنه‌های هیجان‌انگیز و دیدنی مواجه هستیم. در واقع مجموع صحنه‌های جذاب این فیلم با مدت زمان یکی از فیلم کارتونی کوتاه و قدیمی تام و جری برابری می‌کند. این فیلم مملو از صحنه‌های بی‌نظم و ترتیب و غیرقابل تصور از دعواها و درگیری‌هایی است که بیشتر میان انسان‌ها و نه شخصیت‌های کارتونی رخ می‌دهد.

پیتر دبروژ نیز در ورایتی فیلم نوشته است: در فیلم تام و جری، این دو شخصیت محبوب کارتونی مبارزه بزرگ و خونینی را در فیلمی که از فقر موضوع و مفهوم رنج می‌برد، روی پرده می‌برند. در سایت روتن تومیتوز نیز تنها 24درصد از مجموع 76منتقدی که درباره این فیلم نظر داده‌اند، نظرشان درباره تام و جری 2021مثبت بوده است. در بخش مجموع آرای منتقدان مراجعه‌کننده به این سایت نیز درباره فیلم جدید تام و جری نوشته شده است: تام و جری در میان فیلم‌های بلند ماجراجویانه "دو شخصیتی"، بدترین آنها نیست اما در مقایسه با فیلم‌های کوتاه و کارتونی قدیمی و نوستالژیک از این دو شخصیت، فیلمی ناامید‌کننده از آب درآمده و نتوانسته این دو شخصیت کلاسیک را در قالب یک فیلم بلند سینمایی آنگونه که انتظار می‌رفت، تصویر کند. در سایت متاکریتیک نیز منتقدان نسبت به فیلم جدید تام و جری نظر مساعد و مثبتی نداشتند و در مجموع 17منتقدی که در این سایت درباره تام و جری 2021نظر داده بودند، از 100امتیاز به این فیلم تنها 33امتیاز داده‌اند. در سایت "سینما اسکور" که دیدگاه‌های تماشاگران فیلم در آن منعکس می‌شود، تماشاگران به فیلم جدید تام و جری درجه A- داده‌اند.

مایکل پنیا تام و جری گریس مورتز کالین یوست راب دیلینی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین