کد خبر: 57092 A

کارگردان مشهور اسپانیایی به ستایش از دو سریال پرطرفدار "گامبی وزیر" و "تاج" پرداخت و پیشنهاد همکاری با آنیا تیلور جوی را مطرح کرد.

ایران آرت: پدرو آلمودوار که با "رنج و شکوه" یک فیلم نیمه‌-اتوبیوگرافیکال ساخت، با فیلم کوتاه "صدای انسانی" و به زودی "مادران موازی" با بازی "پنه‌لوپه کروز"، دوباره توجه خود را معطوف شخصیت‌های زن می‌کند.

"صدای انسانی" یکی از فیلم‌های مدعی کسب اسکار است و فیلمبرداری "مادران موازی" قرار است از ۲۱ مارس در مادرید آغاز شود، اما در صورتی که به قول آلمودوار اسپانیایی "ویروس مزاحمت ایجاد نکند." او در حین پاندمی از فرصت استفاده کرد و فیلمنامه‌ی این فیلم را نوشت.

آلمودوار در مصاحبه با اسوشیتد پرس می‌گوید: "به دنیای زنانه برمی‌گردم و نیز به مادرانگی که همیشه موضوع جالبی برای من بوده. اما در این مورد، مادرانی که ظاهر می‌شوند بسیار تفاوت دارند با آنچه پنه‌لوپه پیش‌تر نقش آن‌ها را بازی کرده."

این کارگردان اضافه می‌کند: "مادرانی بسیار ناکامل‌اند و به عنوان یک مؤلف این چیزی است که بیش از همه برای من جذابیت دارد، به ویژه از این جهت که [پیش‌تر فیلم‌هایی در مورد] مادرانی که فداکاری و عملی قهرمانانه انجام می‌دهند را ساخته‌ام. بنابراین این فیلم کمی در مورد اولاد و فرزندان اما از سوی دیگر در مورد نیاکان و خانواده است."

به گزارش 30نما آلمودوار در پاسخ به این پرسش که آیا پاندمی نگاهش را به شبکه‌های استریم ویدیو تغییر داده یا نه می‌گوید: "نه، اما حقیقت این است که استریمینگ جای خالی نرفتن به سینما را پر کرده است." او اضافه می‌کند: "من هوادار سریال‌های تلویزیونی نیستم، اما آخرین سریالی که دیدم و بسیار دوست داشتم "گامبی وزیر" (The Queen’s Gambit) بود و بازیگرش که در مصاحبه‌ای گفته بود تمایل دارد با من همکاری کند را تحسین می‌کنم، و پاسخ من به او بله است. با او تماس می‌گیرم و می‌گویم که قطعاً [تمایل دارم همکاری کنم] چرا که ظاهر او برای من بسیار جالب است؛ او می‌تواند هزاران شخصیت مختلف پیدا کند و بازیگر بسیار خوبی است."

وی می‌افزاید: "علاوه بر این سریال "تاج" (The Crown) را وفادارانه دنبال می‌کنم که واقعاً تماشایی است. بحث من این است که مدل پخش فیلم از سالن‌های سینما از بین نرود و در کنار پلتفرم‌های استریمینگ وجود داشته باشد. بسیار اهمیت دارد که در اتاقی به سر ببرید که صفحه‌ی نمایش بسیار بزرگ‌تری نسبت به آنچه در خانه است داشته باشید. فیلم‌های بزرگ، فیلم‌های خوب سزاوار آنند که شما را کاملاً در خود فروبرند."

 

پدرو آلمودوار پدرو آلمادوار آنیا تیلور جوی گامبی وزیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین