کد خبر: 57152 A

اسپایک لی که همواره با اظهارنظرهای جنجالی‌اش درباره سیاه‌‌پوستان حاشیه‌های فراونی را ایجاد کرده است به‌عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره کن انتخاب شد.

ایران آرت: «اسپایک لی» سه‌شنبه این هفته به عنوان رئیس هیأت داوران هفتاد و چهارمین دوره از جشنواره فیلم کن انتخاب شد. او یک سال قبل برای همین سمت در رویدادی که در نهایت لغو شد برگزیده شده بود.

جشنواره‌ی کن ۲۰۲۱ قرار است از ۶ تا ۱۷ ژوئن برگزار شود، در حالی که در دوران پیش از پاندمی همواره در ماه می پذیرای بعضی از مهم‌ترین فیلم‌های سال بود. فهرست فیلم‌های پذیرفته‌شده‌ی این دوره اوایل ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

«پی‌یر لسکور» مدیر فستیوال می‌گوید: «در حین این ماه‌های پرابهامی که به‌تازگی پشت سر گذاشته‌ایم، اسپایک لی هیچ‌گاه از دلگرمی دادن به ما دست برنداشت. حمایت او سرانجام در حال به ثمر نشستن است و ما برای ترسیم دوران سخت خود نتوانستیم شخصیتی قدرتمندتر از او در اختیار داشته باشیم.»

به گزارش 30نما، «تی‌یری فرمو» دبیر جشنواره اضافه می‌کند: «شور و اشتیاق [لی] برای سینما انرژی ما برای آماده‌سازی این فستیوال بزرگ که همه در انتظارش هستند را به‌شدت افزایش داده.»

فیلم «بلککلنزمن» (Blakkkansman) لی سه سال قبل در کن اکران شد و جایزه‌ی گرند پریکس را تصاحب کرد. این فیلم که پس از ۲۲ سال لی را به کن بازگردانده بود، در ادامه اولین اسکار کارنامه‌ی لی را رقم زد. تاکنون هفت فیلم لی از جمله «کار درست را انجام بده» (Do the Right Thing) در کن به نمایش در آمده است. لی جانشین «الخاندرو گ. اینیاریتو» خواهد شد که نخل طلای کن را به «بونگ جون هو» برای «انگل» (Parasite) اهدا کرد.

با توجه به ادامه‌ی پاندمی در اروپا برگزاری کن ۲۰۲۱ در ماه ژوئن قطعی نیست و احتمال موکول شدن آن به ماه‌های بعد وجود دارد.

 
جشنواره فیلم کن اسپایک لی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین