کد خبر: 57209 A

این خبرگزاری نوشته است: دیالوگ‌های مبتذل، فاصله گرفتن از مضامین خانوادگی و پاسکاری با شبکه های ضدایرانی و خوش خدمتی برخی عوامل برای دشمنان فرهنگ و خانواده از ایرادات فاحش و دلایل سقوط این سریال بود.

ایران آرت: در شب‌های اخیر دو قسمت باقی‌مانده سریال "پایتخت ۶" که به فاصله یک سال از ۱۵ قسمت قبلی ضبط شده بود از شبکه یک روی آنتن رفت و پرونده فصل ششم این سریال پربیننده بسته شد، سریالی که به نظر می‌رسد خبرگزاری اصولگرای فارس را به هیچ وجه راضی نکرده است.

فارس ساعاتی پس از پخش قسمت پایانی "پایتخت ۶" ذیل تیتر "مبتذیل شروع شد، بی ارزش تمام شد" نوشت: سریال خانوادگی پایتخت بدون تردید یکی از سرمایه های ارزشمند تلویزیون در یک دهه گذشته بود که توانسته بود با مضامین خانوادگی و به تصویر کشیدن تلخ و شیرین های فرهنگ زندگی ایرانیان با زبان طنز محبوب بسیاری از خانواده ها شود.

با این حال حواشی سری اخیر این سریال نشان داد که چگونه یک سرمایه ارزشمند در فقدان نظارت و بی تدبیری مسئولین به ضد خود تبدیل شده و از بین میرود.

اگرچه به ظاهر فقدان نویسنده مرحوم این سریال باعث ضعف قصه و پایین آمدن کیفیت پایتخت 6 بود اما روال سریال نشان داد مشکل آن فقط ضعف قصه پردازی نبود.

به نقل از فارس، دیالوگ‌های مبتذل، فاصله گرفتن از مضامین خانوادگی و پاسکاری با شبکه های ضدایرانی و خوش خدمتی برخی عوامل برای دشمنان فرهنگ و خانواده از دیگر ایرادات فاحش و دلایل سقوط این سریال بود.

IMG_20210321_072346_182

فارس نوشت این خوش خدمتی به گونه ای بود که علاوه بر تقلید سکانس های متعددی از فیلم فارسی های مبتذل قبل از انقلاب، در یکی از این سکانس ها که فیلم مبتذل همسفر را شبیه سازی می کرد برای تداعی دقیقتر این شبیه سازی در هماهنگی آشکار با شبکه ضد خانواده  "من و تو" به پخش همزمان این فیلم در این شبکه ماهواره ای مبادرت شد و در صفحات مجازی برخی بازیگران این سریال هم از این هماهنگی رمزگشایی شد که البته اعتراضات گسترده ای را نیز به همراه داشت.

این هماهنگی داخل و خارج به قدری آشکار بود که رییس صداوسیما از ستون پنجم و نفوذ فرهنگی سخن گفت، ادعایی که با فروکش کردن اعتراضات به فراموشی سپرده شد و ابعاد آن پیگیری نشد.

 

IMG_20210321_072342_922

 

این خبرگزاری در پایان نوشت: به نظر می رسد عدم نظارت مسیولین صداوسیما و البته بی تعهدی برخی عوامل این سریال، مهمترین دلیل از بین رفتن این سرمایه تلویزیون ملی بود.

سریال پایتخت پایتخت 5 پایتخت 6
نظرات خوانندگان
  • ناشناس
    پاسخ

    ایتها که خودشان تهیه کننده چند قسمت این سریال بی سروته بودند...چه شده که حالا مدعی شده اند؟

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین