کد خبر: 57410 A

شان پن بازیگر برنده اسکار، بعد از سفر امدادی به هائیتی برای کمک به زلزله‌زدگان دچار تحول شد و اکنون مسئولیت بزرگ‌ترین اردوگاه آوارگان این کشور را برعهده دارد.

ایران آرت: شبکه دیسکاوری پلاس مستند "شهروند پن" را که درباره تلاش‌های بشردوستانه شان پن و تیم داوطلب امدادی، برای کمک به زلزله‌زدگان هائیتی در پی زلزله ویرانگر سال 2010 است را پخش می‌کند.

این مستند از تاریخ 6 می برای مشترکین سرویس ویدیویی پخش خواهد شد. این مستند توسط دان هاردلی کارگردانی شده و تهیه‌کنندگی آن را هاردلی به همراه شاون دیلی برعهده دارند.

به نقل از تسنیم، این فیلم از تصاویر شخصی کارهای پن در خط اول امداد در چند روز پس از زلزله هفت ریشتری که منجر به کشته شدن 250 هزار نفر و آوارگی حدود 5 میلیون نفر در هائیتی شد، تهیه شده است. هائیتی‌ زندگی شان پن را عوض کرد. این بازیگر برنده اسکار  فیلم "رودخانه مرموز"، گمان می‌کرد به یک مأموریت دوهفته‌ای خواهد رفت و در آنجا به کمک پزشکان در مراقبت‌های پزشکی فوری خواهد پرداخت و بعد از آن هم به زندگی معمولی خود بازخواهد گشت. اما به جای آن، او در آنجا ماند و سازمانی به نام J / P HRO را راه‌اندازی کرد که وظیفه مدیریت بزرگترین اردوگاه آوارگان کل کشور را برعهده دارد.

او همینطور در راه‌اندازی آزمایش کویید 19 در آمریکا و برقراری بزرگ‌ترین سایت واکسیناسیون کشور در استادیوم داجرز در شهر لس آنجلس نقشی اساسی ایفا کرد؛ چیزی که سازندگان مستند بعداً به فیلم اضافه کردند.

 

شان پن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین