کد خبر: 57509 A

اولین مراسم اسکار در ۱۶ می سال ۱۹۲۹ در حالی برگزار شد که نه پخش تلویزیونی داشت و نه پخش رادیویی، اما تصاویر جالبی از آن مراسم به جا مانده است.

ایران آرت: امسال دیگر مراسم اسکار خیلی به تاخیر افتاده و حدود ۳ هفته دیگر برگزار می‌شود. با این همه تاخیر و در شرایطی که خبری از تماشاچیان حضور پرشمار هم نخواهد بود، مراسم اسکار دیگر مثل سابق دیدنی نخواهد بود.

بگذریم از اینکه فیلم‌ها هم مثل دهه‌های پیش دیدنی نیستند و در مقایسه با مثلا فیلم‌های دهه ۹۰ یا فیلم‌های کلاسیک دهه ۷۰، فیلم‌های برتر فعلی، حداکثر متوسط هستند.

اما کمتر کسی است که چیزی از نخستین مراسم اسکار را دیده باشد. نخستین مراسم اسکار در سال ۱۹۲۹ برگزار شد، به صورت دقیق در ۱۶ می سال ۱۹۲۹.

سایت یک پزشک نوشت جالب است بدانید که در این مراسم از فیلم‌های برتر سال ۱۹۲۷ و ۱۹۲۸ تقدیر شد. این مراسم در واقع یک مهانی شام خصوصی در هتل روزولت لس آنجلس بود.

مجری مراسم دوگلاس فیربنکس بود. قیمت بلیت مراسم ۵ دلار بود که حدود ۸۰ دلار کنونی با توجه با نرخ تورم این سال‌ها می‌شود. در مجموع ۲۷۰ نفر در این مراسم شرکت کرده بودند و خود قسمت معرفی فیلم‌ها و هنرپیشه‌های برتر فقط ۱۵ دقیقه طول کشید!

این مراسم، تنها مراسم اسکار در تاریخ بود که نه پخش رادیویی داشت و نه پخش تلویزیونی.

تازه هیچ خبری از موضوع‌بندی فیلم‌ها و عوامل برتر نبود و فیلم‌ها و هنرپیشه‌ها و کارگردان‌های برتر، به صورت درهم معرفی شدند. اسامی برنده‌ها هم ۳ ماه پیش تر اعلام شده بود. حتی وقتی هنرپیشه‌‌ای به عنوان برنده اعلام می‌شد، گفته نمی‌شد به خاطر کدام کارش شایسته دریافت جایزه شده است!

در این سال بهترین کارگردان Frank Borzage اعلام شد.

1
بهترین بازیگر مرد Emil Jannings شد.

2
 


بهترین بازیگر زن Janet Gaynor اعلام شد.

3بهترین کارگردان فیلم کمدی Lewis Milestone شد.

4خانم Norma Shearer هم یکی دیگر از برندگان شد.

5


بقیه عکس‌ها:

8

9

10

11


6

7

 

 

اسکار اسکار 2021
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین