کد خبر: 58193 A

اسکورسیزی در مورد کارگردانی مادرش در یکی از صحنه‌های فیلم "رفقای خوب" می‌گوید: تمام چیزی که به او گفتیم انجام دهد این بود که به فرزندش خوش‌آمد بگوید.

ایران آرت: کاترین مادر فقید "مارتین اسکورسیزی" در دوران فیلمسازی کارگردان نقشی ویژه داشت و یکی از معروف‌ترین صحنه‌هایی که بازی کرد در یکی از سکانس‌های به‌یادماندنی "رفقای خوب" (Goodfellas) بود. کاترین در این صحنه نقش مادر شخصیت "تامی دویتو" جنایتکار روانی با بازی "جو پشی" را بازی می‌کند. تامی دوستانش "هنری هیل" با بازی "ری لایوتا" و "جیمی کانوی" با بازی "رابرت دنیرو" را به خانه‌اش دعوت می‌کند تا یک جسد بی‌جان را دفن کنند اما وقتی به خانه می‌رسند به مادر تامی برمی‌خورند.

اسکورسیزی در فستیوال وجازی تی‌سی‌ام فاش می‌کند که حضور مادرش به‌کلی در فیلمنامه وجود نداشته و جمله‌ای برای او نوشته نشده بوده است: "تمام چیزی که به او گفتیم انجام دهد این بود که به فرزندش در خانه خوش‌آمد بگوید؛ مدتی بوده این فرزند را ندیده است. نکته کلیدی در آن صحنه صمیمیت میان همه آن‌ها مشخصاً مادرم در نقش مادر آن شخصیت است؛ آن مرد ممکن است یک قاتل روانی باشد اما باز هم پسر آن زن است. وقتی مردم از بداهه‌پردازی حرف می‌زنند… این واقعاً بداهه‌پردازی بود. ایده‌هایی در زمان فیلمبرداری داشتیم اما اساساً وقتی ضبط را شروع کردیم دنباله چیزی را گرفت و شروع به حرف زدن کرد. جو جوابش را داد، باب [دنیرو] آن کاری را کرد که کرد، ری [لایوتا] آن کار را کرد، دو دوربین داشتم، در خانه کوچکی در منطقه کویینز [نیویورک] بودیم، و فکر می‌کنم تنها جمله‌ای که برای او نوشتم در مورد آن نقاشی بود."

به گزارش 30نما، اسکورسیزی اضافه می‌کند: "مادرم با پشی و به‌ویژه باب دنیرو مثل اعضای خانواده رفتار کرد، اعضای خانواده واقعی، چون ما مدت بسیار درازی است که یکدیگر را می‌شناسیم، و او این‌گونه نگاه می‌کرد که دوستان پسرم می‌خواهند فیلم بسازند."

فیلم "رفقای خوب" به زودی از شبکه اچ‌بی‌او مکس منتشر خواهد شد. رویداد مجازی فستیوال فیلم تی‌سی‌ام از ۶ تا ۹ می از شبکه‌های تی‌سی‌ام و اچ‌بی‌او مکس پخش خواهد شد.

 

مارتین اسکورسیزی اسکورسیزی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین