کد خبر: 58588 A

نخستین واکنش منتقدان به فیلم "کروئلا" مثبت است. اسکات منزل، منتقد مشهور می‌نویسد: "کروئلا"، فیلم جسورانه، تلخ و شگفت‌انگیز دیزنی ممکن است بزرگترین غافل‌گیری فصل تابستان باشد.

ایران آرت: اولین واکنش‌ها به فیلم "کروئلا" (Cruella) دیزنی به کارگردانی "کریگ گیلسپی" ساعاتی پیش اجازه انتشار در شبکه‌‌های اجتماعی را پیدا کردند و به نظر می‌رسد که این لایو-اکشن با محوریت شخصیت "کروئلا دویل" شرور با بازی "اما استون" برگ برنده‌ای برای استودیو باشد. "اما تامپسون" دیگر ستاره فیلم در نقش مدیر یک کمپانی مد است.

داستان "کروئلا" در دهه‌ی ۱۹۷۰ لندن روی می‌دهد و سرگذشت دختر سارق جوان، زیرک و خلاقی به نام "استلا" را دنبال می‌کند که می‌خواهد با طراحی‌هایش نامی برای خود دست و پا کند. او با گروهی از سارقین جوان که میلش به شرارت را می‌ستایند همکاری می‌کند تا در خیابان‌های لندن زندگی خود را بسازند. یک روز استعداد استلا در مد چشم یک اسطوره مد با بازی "اما تامپسون" را می‌گیرد. اما رابطه‌ی این دو سبب وقوع حوادث و کشف‌هایی می‌شود که استلا را وادار می‌کند با پذیرفتن خصایص بدخویانه‌اش به "کروئلا" تبدیل شود.

گیلسپی پس از کارگردانی چند فیلم مستقل به سراغ فیلم‌های پرخرج استودیویی آمد. او پیش‌تر در "دست میلیون دلاری"‌ (Million Dollar Arm) و "بهترین ساعات"‌ (The Finest Hours) با دیزنی همکاری کرده بود اما هیچ‌یک از این فیلم‌ها موفقیتی تجاری کسب نکردند. "تونی مک‌نامارا" نویسنده‌ی فیلم نامزد اسکار "سوگلی" (The Favourite) که اتفاقاً استون در آن ایفای نقش کرده، فیلمنامه‌ی "کروئلا" را به نگارش درآورده است. دیگر بازیگران فیلم "جول فرای"، "پل والتر هاوزر"، "امیلی بیچام" و "مارک استرانگ" خواهند بود.

"کروئلا" ۲۸ می (۷ خرداد ماه ۱۴۰۰) در سالن‌های سینما و همزمان از دیزنی+ قیمت ۳۰ دلار از پخش شود.

"جول میرز" نویسنده "راتن تومیتوز" می‌گوید:‌ "من هیچ علاقه‌ای به بازسازی‌های لایو-اکشن یا داستان پیشینه شخصیت‌های شرور ندارم اما… "کروئلا" را دیدم و باید بگویم که فیلم بسیار خوبی است. یک روز پس از تماشای فیلم صورتم از سیلی آن سرخ است. اگر ترکیب "شیطان پرادا می‌پوشد"، "ساحرگان" و "مرگ در خور اوست" شما را خوش می‌آید، این فیلم را ببینید."

به گزارش 30نما، "اریک دیویس" منتقد "فندنگو" می‌نویسد:‌ ""کروئلا" به شکل شرورانه‌ای سرگرم‌کننده است به همراه طراحی لباس‌های شگفت‌انگیز و یک موسیقی حماسی. اما استون و اما تامپسون به‌شدت شرور و مضحکند، و فیلم را به‌یاد‌ماندنی کرده‌اند. پل والتر هاوزر مثل همیشه صحنه‌ها را از آن خود می‌کند. مثل یک فیلم "شیطان پرادا می‌پوشد" دیزنی-گونه-شده است."

cruella-emma-stone

"اسکات منزل" می‌نویسد: ""کروئلا" ممکن است بزرگترین غافل‌گیری فصل تابستان باشد. فیلمی جسورانه، تلخ و به‌شکل شگفت‌انگیزی ضد-دیزنی است. اما استون در نقش "کروئلا" بی‌نقص است. طراحی مو و گریم، طراحی صحنه و طراحی لباس بدون تردید می‌توانند نامزد اسکار شوند. پل والتر هازور بی‌نظیر است و سگ فیلم دوست‌داشتنی." او اضافه می‌کند: ""کروئلا" قطعاً برای بچه ساخته نشده و این کار دیزنی تازگی دارد. هرچند دقیقاً نمی‌دانم فیلم برای چه مخاطبی ساخته شده، اما می‌دانم که فیلم هواداران خودش را می‌سازد. وجود کاملاً مستقل خودش را در میان فیلم‌های لایو-اکشن دیزنی تاکنون دارد."

"بن دسوویتس" نویسنده "ایندی‌وایر" نوشته است: ""کروئلا" اولین فیلم تابستان امسال است که دیدنش ضروری است: داستانی ویران‌گر در مورد پیشینه یک شخصیت که دلچسب و لذت‌بخش است و به پوششی مزین شده که استادانه طراحی شده."

"پری نمیراف" نویسنده "کلایدر" می‌گوید: "یک نفر دیگر را به فهرست در حال رشد هواداران "کروئلا" اضافه کنید. باید اعتراف کنم که تردیدهایی داشتم اما کاملاً تحت تأثیر انرژی و استایل فیلم قرار گرفتم. احساس می‌کنید که اما استون تمام وجودش را به این نقش اختصاص داده، عاشق فیلم شدم."

 

اما استون کروئلا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین