کد خبر: 58609 A

آنجلینا جولی در روز جهانی زنبورعسل برای نشان دادن ضرورت فوری محافظت از زنبورها با این کار تلاش کرد تا درباره لزوم توجه به مرگ زنبورهای عسل اطلاع‌رسانی کند.

ایران آرت: آنجلینا جولی، ستاره سینما، برای جلب‌توجه جهانی به ارزش زنبورهای عسل، در یک پروژه مشترک با نشنال جئوگرافیک، با زنبورهایی روی پوست تنش، جلوی دوربین نشست.

آنجلینا جولی در روز جهانی زنبورعسل برای نشان دادن ضرورت فوری محافظت از زنبورها با این کار تلاش کرد تا درباره لزوم توجه به مرگ زنبورهای عسل و انقراض قریب‌الوقوع این حشرات مفید، اطلاع‌رسانی کند.

ثبت این تصویر، بخشی از تلاش جولی برای کمک به برنامه یونیسف در سازمان‌دهی کردن زنان زنبوردار-کارآفرین است. گروه‌هایی از زنان در سراسر دنیا، برای محافظت از زیستگاه‌های زنبورعسل بومی آموزش می‌بینند. عکاس این تصویر، دن وینترز، از عکس معروف چهل سال پیش ریچارد آودون، یک زنبوردار که بدن برهنه‌اش را زنبورهای عسل پوشانده بودند، الهام گرفت.

111

به نقل از ایندیپندنت، برای خلق این صحنه از زنبورهای ایتالیایی استفاده شد و جولی ۱۸ دقیقه بی‌حرکت ماند. دن وینترز می‌گوید: "همه افراد حاضر، به جز جولی، لباس محافظ پوشیده بودند. بدن او را با ماده فرمون (pheromone) پوشاندیم که زنبورها آن را دوست دارند." در خلق این اثر هنری هیچ زنبوری خانم جولی را نیش نزد. زنبورداران می‌گویند، این حشرات تا احساس خطر نکرده باشند حمله نمی‌کنند.

222

این بازیگر، کارگردان و فعال حقوق بشر تلاش می‌کند تا در مورد ارتباط بین یک محیط سالم، امنیت غذایی و توانمندسازی زنان آگاهی بخشی کند. او می‌گوید محافظت از گرده‌افشان‌ها یک چالش اساسی در زندگی ماست.

 

آنجلینا جولی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین