کد خبر: 58611 A

جمعی از اساتید دانشگاه که همکار بابک خرم دین ،هنرمندی که به دست والدینش به قتل رسید ، بودند در اطلاعیه ای نسبت به تهمت ها به او اعتراض کردند.

ایران آرت: در متن این اطلاعیه که یک نسخه از آن در اختیار ایران هنر نیوز ( ایران آرت ) قرار گرفته آمده است:

ما امضا کنندگان این متن، به عنوان همکاران دانشگاهی مرحوم آقای بابک خرّم دین اعتراض خود را نسبت به نشر اتهاماتی علیه وی که موجب ترسیم چهره ای منفی از ایشان در جامعه ملتهب از مواجهه با این فاجعه شده است، اعلام می داریم.

ما به عنوان همکاران دانشگاهی ایشان اعلام می کنیم شخصیتی که از بابک خرّم دین می شناختیم انسانی متین، مؤدب، بی حاشیه، منطقی و متعهد بود. ایشان فردی اندیشمند و مدرّسی مجرّب و بسیار محبوب بود. لذا هرگز در اندیشه مان چنین تصویری که از وی ساخته شده، جای نمی گیرد. در واقع نمی توانیم بر اساس صحبت های پدر ایشان، باور کنیم که این مرد محجوب دانشگاه، آن هتّاکِ جفاپیشه خانه و خانواده باشد. آنانی که وی را در محیط خانواده می شناختند نیز این تصویر را مردود می انگارند. مگر او به عشق خانه و خانواده ترک غربت نکرد و به وطن بازنگشت؟ پس چگونه در مخیّله آدمی می گنجد که او برای آزار والدین اش رجعت کرده باشد؟

حرف ما این است، حتّی در صورتی که به فرض محال، آنچه راجع به مرحوم خرّم دین ذکر شده درست باشد، باز هم اشاعه این اخبار در این حال و احوال، دونِ شأن انسانی است و تنها روح آزرده این دوستِ فقید را آزرده تر می کند. چگونه به این راحتی اجازه انتشار خصوصی ترین مسائل زندگی آدم ها، آن هم برگرفته از تحقیقات مقدماتیِ چنین پرونده پرشبهه ای داده می شود؟ آیا جمیع مسؤولان محترمی که بی شک با دقت در حال واشکافی ماجرا هستند، نباید حافظ این اطلاعات می بودند و مانعِ نشرشان می شدند؟ یا رسانه ها نباید تعهدی در این زمینه احساس می کردند؟

لذا با عنایت به آنچه ذکر شد، ضمن اعتراض به این شیوه خبرپراکنی که چهره ای منفی از این مرد خوبِ دانشگاهی در بین مردم ساخته، از آحاد جامعه ایرانی استدعا داریم با پایان دادن به قضاوت های زودهنگام، به آرامش روح انسانی که به دردناک ترین و فجیع ترین شکل ممکن عالم خاکی را ترک کرد، کمک کنند.

خداوند به داد همه ما برسد...

امضاکنندگان: جمعی از مدرسان دانشگاهی در رشته های سینما و تئاتر (به ترتیب حروف الفبا):

اصغر آبگون - سعیده آجربندیان – صمد اسدالهی پور - مهدی اسدی - فریدالدین امامی - امیر امیری – سید رضا اورنگ - کاوه اویسی - مریم ایرانمنش – ستاره ایرانی - امیرحسین بابائی - اسماعیل براری - بهرام بهبهانی – اصغر پورهاجریان - عرفان پهلوانی - سهیلا تاروردی¬زاده – یوحنا حکیمی - رضا خانلری - آرش خدیو - مریم خواجه¬ئیان - حمید دهقان¬پور - مجید زارع زاده شادکامی – فرزانه زحلی – مریم زمانی - بهاره سپاهی – فرزانه سیمیاری - ساره شادانلو – محمدتقی شاهرخ – بتول شاهینی - روح-انگیز شمس – نوشین شهامت - شهاب شهنام – افروز صفایی - سروش طاهری – مسعود طیبی - فریبا عابدین¬نژاد – سیامک عبدالهی - محسن فدایی باش – نوید فرح¬مرزی - فرشته فرشاد - رزیتا فیروزان - آرش قاسمی - ثریا قاسمی - محمدرضا قلی¬پور - محمدهادی قمیشی – ابوالفضل کریمی - عطاء الله کوپال - معصومه گنجه¬ای – محمدمهدی گورنگی – مهدی لطفیان - کبری مالمیر - فاطمه مجیدی – منصوره محمودی - پوریا مرزبان – حسن مصطفوی - رضا مقامی – مسعود ملکوتی¬نیا - میثم ملکی¬پور - پانته¬آ منصوری - بهروز مهرعلیان – سهراب میرسپاسی - آرزو نبی¬زاده – امیرحسن ندایی – محمد نصرتی - ایمان نیک بین و راحله یزدانی.

 

بابک خرمدین بابک خرم دین
نظرات خوانندگان
  • ناشناس
    پاسخ

    ای خدا چرا اینقدقاضی آفریدی،با تحصیل وبدون تحصیل مملکت شده قاضی،خدا ازتون نگذره کم پشت سر مرده حرف بزنید

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین