کد خبر: 58918 A

۲۲۰ شهر ایران که بالای بیست هزار نفر جمعیت دارند سینما ندارند !

ایران آرت: یک مدیر سینما در مورد استاندارهای سالن سینما در کشورهای دنیا و مقایسه آمار آن با تعداد سالن‌های سینما درکشور خودمان گفت: «باید به ازای هر دو نفر یک صندلی سینما در کشور داشته باشیم که البته باز هم با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد اما آمار قابل قبولی است. با توجه به جمعیت هشتاد میلیونی ما به هشتصد هزار صندلی نیاز داریم ولی در حال حاضر تنها یک‌صد و سی هزار صندلی در سالن‌های سینمایی‌مان داریم و تقریبا با کمبود هفتصد هزار صندلی مواجه هستیم که آمار قابل ملاحظه‌ای است.»‌

مدیر سینما فرهنگ معتقد است: «با توجه به پانصد سالن سینمایی که در حال حاضر در کشورمان دایر هستند، ما به سه هزار و پانصد سالن دیگر با ظرفیت میانگین دویست نفر هستیم. سینمای ما در سال حدود یکصد فیلم تولیدی دارد و این ظرفیت سالن‌های سینمایی به هیچ عنوان جوابگوی تولید سینمای ما نیست.»

او با اشاره به شهرهایی که سینما ندارند هم گفت: « ۲۲۰ شهر در کشورمان با جمعیت بالای بیست هزار نفر داریم که سالن سینما ندارند. همچنین ۷۵ شهر با جمعیت بالای پنجاه هزار نفر در کشور ما بدون سینما هستند.»

بهزادیان گفت: ما به طرح اکران آنلاین نیاز داریم به دو دلیل: سالن کافی نداریم و شهرهایی داریم که سینما ندارند.»

او در ادامه گفت:«موضوعی که مطرح است این است که تمام محصولات سینمای ما قابلیت اکران آنلاین را ندارند و ازطرفی بعضی فیلم‌ها فقط برای نمایش در سالن‌های سینما و روی پرده بزرگ ساخته شده‌اند. نمونه‌های چنین فیلم‌هایی در فیلم‌های خارجی برای مثال کم نیستند. زمانی در سینما فرهنگ فیلم‌های خارجی را نمایش می‌دادیم و با وجود نمایش در روزهای شنبه سالن پر از آدم می‌شد. فیلم‌های آپارتمانی را می‌شود در خانه دید. تفاوت این دو از زمین تا آسمان است اما مثل هرجای دیگری که سینما و اکران خانگی وجود دارد، ما هم به این دو مسیر متفاوت برای نمایش آثار سینمایی نیاز داریم.»

مجتبی بهزادیان در پایان گفت: «همانطور که گفتم هر فیلمی امکان نمایش آنلاین را ندارد و با توجه به هزینه‌های سرسام‌آور سینماها برای سینماداران فکر می‌کنم بهتر است فیلم‌ها ابتدا در چهار هفته در سینما اکران شوند و بعد به اکران آنلاین برسند. این تصمیم بهتری است نسبت به اکران آنلاین آثار سینما و سپس ورودشان به سالن‌های سینما...»

سینما مجتبی بهزادیان
نظرات خوانندگان
  • ناشناس
    پاسخ

    <b>پدرآمرزیده
    اونهایی هم که سینما دارند فیلم بدرد بخور ندارند که نشان بدهند
    نمکی و افخمی و یک مشت لات و لوت و شده اند فیلمساز ...فیلم خارجی هم که کلا تعطیل</b>

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین