کد خبر: 58925 A

جایزه بهترین بازیگر جشنواره بلغارستان برای بازی در فیلم "کولبرف" به زنده‌یاد علی انصاریان اهدا شد. او چند ماه قبل بر اثر کرونا درگذشت و هرگز موفق نشد آخرین فیلم خود را تماشا کند.

ایران آرت: فیلم سینمایی "کولبرف" به کارگردانی میلاد منصوری و تهیه‌کنندگی سیدروح‌الله حسینی لرگانی ۲ جایزه بهترین بازیگر مرد برای زنده‌یاد علی‌انصاریان و بهترین فیلمبرداری برای مهدی رضایی را از جشنواره وی‌آی‌زد بلغارستان دریافت کرد.

مراسم اهدای جوایز به برندگان در تاریخ یازدهم دسامبر سال ۲۰۲۱ برابر با ۲۰ آذر در شهر صوفیه برگزار می‌شود.

"کولبرف" در این جشنواره در ۶ بخش بهترین فیلمنامه (میلاد منصوری)، بهترین کارگردانی (میلاد منصوری)، بهترین فیلم (سیدروح‌الله حسینی لرگانی)، بهترین بازیگری (زنده‌یاد علی انصاریان)، بهترین فیلمبرداری (مهدی رضایی) و بهترین بازیگری (مهتاب ثروتی) نامزد دریافت جایزه شده بود.

"کولبرف" اولین فیلم بلند میلاد منصوری است که پیش از این سابقه ساخت پنج فیلم کوتاه به نام‌های "میم"، "شکلات"، "اگزیت"، "مستر کلینر" و "سربست" و همچنین دستیاری کارگردان در سریال‌هایی مانند "علی‌البدل" و "پایتخت ۵" را در کارنامه خود دارد.

کارگردان "کولبرف" درباره نقش‌آفرینی زنده‌یاد انصاریان در این فیلم به خبرگزاری مهر گفت: واقعاً برای حضور در این فیلم علی انصاریان لحظه‌به‌لحظه وقت گذاشت. زمانی که بازیگران را انتخاب می‌کردیم برای این نقش کاندیدای دیگری داشتیم که به دلیل برخی اتفاقات این همکاری میسر نشد. خیلی اتفاقی پیگیر علی انصاریان شدم و به دفتر دعوتش کردیم. بعد که فیلمنامه را خواند گفت این نقش را طوری بازی می‌کنم که در میان نقش‌هایی که تا به امروز داشته‌ام، کاری متفاوت باشد. واقعاً از لحظه‌ای که فیلمنامه به دستش رسید، ثانیه به ثانیه با هم در ارتباط بودیم. خیلی ریزبینانه درباره نقش‌اش صحبت می‌کرد و با هم گفتگو می‌کردیم.

وی افزود: زمانی که علی انصاریان در بستر بیماری بود ما نسخه‌ای از فیلم را آماده کردیم که او بتواند در بیمارستان کار را ببیند اما اتفاق تلخ این بود که در همان روز آماده‌سازی این نسخه نهایی، علی به کما رفت و دیگر برنگشت. او نتوانست نسخه نهایی فیلم را ببیند و از میان ما رفت.

 

علی انصاریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین