کد خبر: 59075 A

بهروز وثوقی در واکنش به خبر درگذشت کارگردان قدیمی نوشت: فقدان هنرمند بزرگ پرویز کاردان بسیار تاسف بار و من در سوگش پریشانم و با دلى غم بار مرثیه گویش هستم.

ایران آرت: پرویز کاردان در ۸۴ سالگی بر اثر ایست قلبی در بیمارستانی در لس‌آنجلس درگذشت.

پرویز کاردان متولد ۱۳۱۶ در شیراز و فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک و کارگردانی تلویزیون از انگلستان بود. او کار حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۳۸ و در ۲۲سالگی با نمایش‌های تلویزیونی آغاز کرد و در سال ۱۳۴۰ با بازی در تئاتر ادامه داد. کاردان سینما را سال ۱۳۵۰ با کارگردانی و بازی در فیلم "عمو یادگار" تجربه کرد. 

از جمله آثار بسیار دیده شده او می‌توان به "سرکاراستوار" اشاره کرد که از سریال‌های طنز تلویزیون بود. کاردان سریال "خانه‌به‌دوش" را برمبنای یکی از کاراکترهای "سرکار استوار"، به نام "مراد برقی" ساخت و آن‌قدر پرطرفدار بود که شب‌هایی که این سریال روی آنتن تلویزیون  می‌رفت، خیابان‌های تهران خلوت می‌شد.

بهروز وثوقی در واکنش به درگذشت این هنرمند نوشت: "فقدان هنرمند بزرگ پرویز کاردان بسیار تاسف بار و من در  سوگش پریشانم و با دلى غم بار مرثیه گویش هستم . مراتب تسلیت خود را به جامعه هنری وهنر دوستان بویژه خانواده گرامیش بدینوسیله عرضه میدارم . - بهروز وثوقی"


14

بهروز وثوقی پرویز کاردان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین