کد خبر: 59321 A

جوهانسن که جوایز بفتا و تونی و افتخار نادر دو نامزدی اسکار در یک سال را در کارنامه دارد حالا جایزه سینماتک را از آن خود خواهد کرد.

ایران آرت: "اسکارلت جوهانسن" که به زودی در فیلم ابرقهرمانی "بیوه سیاه" مارول و دیزنی دیده خواهد شد، سی و پنجمین دریافت‌کننده جایزه "سینماتک آمریکا" خواهد بود.

سال گذشته در رویدادی مجازی این جایزه به "اسپایک لی" اهدا شد، اما مراسم امسال ۱۸ نوامبر به صورت حضوری در بورلی هیلتون برگزار خواهد شد. این مراسم آخرین بار در سال ۲۰۱۹ به شکل غیرمجازی برگزار و جایزه به "شارلیز ترون" اهدا شد.

"ریک نیکیتا" مدیر "سینماتک آمریکا" می‌گوید: "کارنامه اسکارلت جوهانسن مظهر جایزه سینماتک است. استعداد گسترده او از اولین فیلمش در دوران کودکی تا ظهورش به عنوان یک فوق‌ستاره بلاک‌باسترها درخشیده است. او در فیلم‌های مستقل ماجراجویانه با کارگردانان پیش‌رو همکاری کرده و در تجاری‌ترین چندگانه‌ها بازی کرده است. در فیلم‌های پرخرج و کم‌هزینه نقش‌های مکمل و اصلی را بازی کرده. هرگاه صحنه را با حضور باشکوهش روشن می‌کند، مخاطب می‌داند که هنرمندی متعهد را در اوج قدرتش خواهد دید."

جوهانسن جوایز بفتا و تونی و افتخار نادر دو نامزدی اسکار در یک سال را در کارنامه دارد. او سال گذشته در "داستان زناشویی" نوآح بامبک و "جوجو خرگوش" تایکا وایتیتی بازی کرد و برای هر دو نامزد اسکار، بفتا و صنف بازیگران شد. او در سال ۲۰۰۳ با فیلم "گمشده در ترجمه" مقابل "بیل ماری" ظاهر شد و جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره ونیز گرفت.

"بردلی کوپر" در سال ۲۰۱۸، "ایمی آدامز" در سال ۲۰۱۷، و "ریدلی اسکات" در سال ۲۰۱۶ از جمله دیگر دریافت‌کنندگان این جایزه بوده‌اند.

 

اسکارلت جوهانسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین