کد خبر: 59617 A

فیلم مستند "خانه من بهداشت" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی حیدری به پایان رسید.

ایران آرت: مهدی حیدری در این خصوص گفت: فیلم "خانه ی من بهداشت" پرتره ایی از پرفسور برزگر, رییس بهداشت جهانی و مبدع اولین خانه بهداشت جهان  و اولین بهورز در دنیاست.

ساخت این فیلم از سال ۹۷ آغاز شد و پس از فراز و فرودی چند، توسط کارگردان و عکاس سینما جناب اردشیر شلیله مونتاژ شد و گویندگی متن را نیز جناب نادر مقدس, کارگردان خوب سینما در آموزشگاه حنانه و زیر نظر دوست هنرمندم عرفان پرقوه  انجام داد.

وی افزود: ما این فیلم را در شهرستان آمل که زادگاه دکتر بوده و نیز روستای حاجی دلای لاریجان در پای قله ی دماوند که ییلاق ایشان بوده شروع کردیم و به شهرستان ارومیه رسیدیم. جایی که در واقع اولین بار در آنجا خانه ی بهداشت و بهورز توسط ایشان متولد شد.

حیدری در ادامه گفت: در این فیلم از گفتگوها, آرشیوها و لوکیشن های مستند زیادی استفاده کردیم. تصویر برداری عباس قاسم نژاد, یار همیشگی من برای بهتر شدن کار کمک شایانی کرد و عکاسی نوجوان هنرمند ری را حیدری نیز  سبب طراحی پوستر زیبایی از دوست گرافیست و هنرمندم  ناصر شاکری  شد .

همچنین باید تشکر ویژه‌ای داشته باشم از جناب عباس آقایی که زحمت هماهنگی ها را بر عهده داشت.

من این فیلم را تقدیم کردم به مرحوم بهروز افضلی, شاعر خوب که باعث و بانی ساخت این فیلم بود, اما متاسفانه موفق به  دیدن فیلم نشد.

 

فیلم مستند مستند خانه من بهداشت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین