کد خبر: 59722 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: با شیوع کرونا بخش فرهنگ و هنر ایران افزون بر 9 هزار میلیارد تومان خسارت دیده است.

ایران آرت: سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: بخش فرهنگ و هنر ایران از اسفندماه که شاهد شیوع ویروس کرونا بودیم تا اواخر اردیبهشت‌ماه 1400 افزون بر 9 هزار میلیارد تومان خسارت دیده است که حجم قابل توجهی است.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات معیشتی به اعضای صندوق هنرمندان نیز گفت: حدود 80 هزار نفر عضو این صندوق هستند که 20 هزار نفر از آنان در مشاغل دیگر هم فعالیت دارند.

صالحی در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه جبران این خسارت با توجه به شرایط اقتصادی کشور دشوار است، یادآور شد: با این وجود اقدامات حداقلی برای جبران بخشی از این خسارت‌ها صورت گرفت که اعطای تسهیلات معیشتی به هنرمندان، همچنین اعطای تسهیلات 700میلیارد تومانی از طریق سامانه کارا در مرحله اول و مرحله دوم آن که اخیرا ثبت نام آن شروع شده  از این جمله است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به پرسشی در خصوص واکسیناسیون خبرنگاران گفت: واکسیناسیون براساس اولویت‌هایی در حال انجام است و بعد از کادر درمان، افراد پرخطر و بیماران زمینه‌ای و افراد سالمند نوبت به مشاغل پرخطر می‌رسد که خبرنگاران نیز در ذیل مشاغل پرخطر تعریف شده و واکسیناسیون آنها انجام می‌شود.

صالحی با بیان اینکه فعالان رسانه و خبرنگاران در شمار مشاغل پرخطر هستند، افزود: واکسیناسیون‌ها براساس اولویت اعلام شده در حال انجام است و در حوزه خبرنگاران نیز، در حال حاضر در حال انجام ثبت‌نام خبرنگاران هستیم و در ادامه با توجه به شرایط تامین واکسن، واکسیناسیون خبرنگاران نیز انجام خواهد شد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدعباس صالحی سید عباس صالحی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین