کد خبر: 59907 A

ابراهیم گلستان و علی نصیریان، دو هنرمند پیشکسوت سینما، به اهدای جایزه بزرگ داوران کن به "قهرمان" اصغر فرهادی واکنش نشان داده و فرهادی را تحسین کردند.

ایران آرت: شنبه شب هفتادو چهارمین دوره از جشنواره فیلم کن با معرفی برگزیدگان به‌کار خود پایان داد و اصغر فرهادی با دریافت "جایزه بزرگ" این دوره از جشنواره بار دیگر هموطنانش را در شادی و غرور شریک کرد. 

ابراهیم گلستان (نویسنده و فیلمساز) در واکنش به موفقیت "قهرمان" در روزنامه ایران نوشت: "من از آقای فرهادی تنها یک فیلم دیده‌ام که همان برایم این کفایت را آورد که او تواناست. نه به‌زور و شلوغ بلکه قریحه و دقت در به‌کار بردن آن قریحه. امیدوارم که برایش دشوار نباشد نگهداری آن قریحه و با پشتکار آن را وسعت و قوت‌های تازه و درخور دهد. من امیدوار به آینده درخشان‌تر او هستم و آماده دریافت خبرهای فراوان‌تر از پیشرفت‌های او، که یکی از شرط‌های اساسی آن توفیق‌های مکرر است در همان محیط زندگی و کار خودش که هم در گذشته و هم در حال وضع انسانی نیرومندی دارد که حاجت به دقت دید و احتیاط دور از واهمه و همچنین اعتنای مناسب و درخور داشتن نسبت به مهمل‌گوهای گوناگون. من امید فراوان دارم به ادامه توفیق و پشتکار او و بی‌اعتنایی به تقلب‌ها و فریب‌هایی که سر راه او خواهند آورد و خواهند گذاشت که همواره باید به هر ترتیبی که بشناسد از خود دور کند. صاحبان این تقلب‌ها نه کم‌اند و نه بی‌کوشش. امیدوارم که او یا آنها را نبیند یا درست ببیند و درست علاج کند نکبت حضور و وجود آنها را."

همچنین علی نصیریان (بازیگر پیشکسوت) نیز نوشت: "اصغر فرهادی نمونه‌ای است از انسان‌های خلاق که در هر دوران و زمانی در ایران بوده‌اند و هستند. هنر و فرهنگ این مملکت را سرافراز کرده‌اند. فرهادی آفریننده‌ای خودجوش است. به امید این که بتواند همواره در مملکت خودش فیلم بسازد و خلاقیت‌های خود را ابراز کند. هنر موانع و مشکلات را برنمی‌تابد و چون آب هر جا باشد نفوذ می‌کند. این توفیق بزرگ برای سینمای ایران مبارک باشد."

اصغر فرهادی علی نصیریان ابراهیم گلستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین