کد خبر: 60117 A

در متن شکایت آمده است: "دیزنی تعمداً و بدون دلیل موجه باعث نقض قرارداد مارول شده، تا مانع این شود که خانم جوهانسن سود کامل قراردادش با مارول را دریافت کند."

ایران آرت: اسکارلت جوهانسن که بیش از یک دهه به واسطه فیلم‌های مارول با دیزنی همکاری کرده و نقش شخصیت محبوب "بیوه سیاه" (Black Widow) را در "دنیای سینمایی مارول" بازی کرده، در اقدامی غافلگیرکننده از دیزنی شکایت کرد.

این بازیگر ۳۶ ساله ادعا می‌کند که قراردادش با دیزنی با انتشار فیلم "بیوه سیاه" در دیزنی+ همزمان با اکران در سالن‌های سینما و در پی آن کاهش فروش فیلم و در نتیجه کاهش دستمزد او نقض شده است.

به گزارش 30نما، در این شکایت که پنجشنبه (۲۹ ژوئیه) در لس‌آنجلس تنظیم شده، جوهانسن و نمایندگانش می‌گویند "بیوه سیاه" قرار بوده تنها در سالن‌های سینما اکران شود و دستمزدش بر اساس فروش فیلم در گیشه منعقد شده است.

در متن شکایت آمده است: "دیزنی تعمداً و بدون دلیل موجه باعث نقض قرارداد مارول شده، تا مانع این شود که خانم جوهانسن سود کامل قراردادش با مارول را دریافت کند."

"جان برلینکس" وکیل جوهانسن می‌گوید: "بدون تردید این آخرین موردی نخواهد بود که هنرمندان هالیوود مقابل دیزنی می‌ایستند و صرف نظر از آنچه کمپانی وانمود می‌کند تأکید می‌کنند که وظیه دارد به قرارداد پایبند بماند."

"وال استریت ژورنال" گزارش داده است که "نمایندگان جوهانسن پس از تأیید شدن نحوه پخش "بیوه سیاه" که نهمین و آخرین فیلم او برای مارول است سعی کرده‌اند در مورد شرایط قرارداد دوباره مذاکره کنند. دیزنی و مارول واکنشی نشان نداده‌اند." در این گزارش آمده است که جوهانسن در پی انتشار فیلم از دیزنی+ ۵۰ میلیون دلار متضرر شده است.

"بیوه سیاه" در بازارهای داخلی ۸۰ میلیون دلار، در بازارهای خارجی ۷۸ میلیون دلار و در دیزنی+ ۶۰ میلیون دلار فروخته است.

 

دیزنی اسکارلت جوهانسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین